Skelbiamas Fontano skulptūrinio akcento, Plungės m., Vytauto gatvėje, idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugos projekto idėjos konkurso laimėtojas

2024-06-21
Vytauto galtvės dalis

Atlikus Fontano skulptūrinio akcento, Plungės m., Vytauto gatvėje, idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugos projekto idėjos konkurso (toliau – Konkursas) viešojo pirkimo procedūras,  laimėtoju pripažintas autorius skulptorius Mindaugas Junčys, projekto devizas Jn 1,36. Laimėtojui skiriama – 3 000,00 eurų (I vieta).

Jono Krikštytojo skulptūrą skulptorius vaizduoja kaip stilizuotą, išvargusio, bet oraus atsiskyrėlio ir klajoklio, figūrą stovinčią ant akmens. Stovinti ant uolos / akmens figūra, tai nuoroda į jo atsiskyrėlišką, klajotojo po dykumą, gyvenimą. Individualus Jono Krikštytojo atributas yra nendrinis kryžius ilgu plonu stiebu, kurį laiko lengvai paėmęs ranka, kitoje rankoje laiko avinėlį, – primindamas Evangelijos tekstą, kai krikštydamas Jordano upėje Jėzų jis pasakė: „Štai Dievo avinėlis“ (Jn 1,36). Šį tekstą skulptorius siūlo iškalti ant šlifuoto, kiek tamsesnio už esamą, neaukštą pilko granito postamentą. Spalviškai tai būtų lyg perėjimas nuo tamsesnės bronzos prie šviesiai pilkos spalvos fontano granito.

Atsižvelgiant į esamos erdvės, fontano bei planuojamos skulptūros proporcijas, siūloma Jono Krikštytojo figūra yra kiek mažesnė už tikrą žmogaus dydį. Bet bendras aukštis iki skulptūros galvos viršaus būtų apie 230 cm, tad skulptoriaus manymu, skulptūra masteliu turėtų sklandžiai įsikomponuoti į fontano erdvę.  Skulptūra statoma nugarine puse į greta esantį pastatą, o priekis orientuotas į aikštės ir bažnyčios pusę.

Laimėtojo skulptūros sumažinta versija eksponuojama nuo 2024 m. birželio 22 d. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

Artimiausiu metu Plungės rajono savivaldybės administracija Pirmos vietos laimėtoją kvies į neskelbiamas derybas dėl paslaugų pirkimo sutarties sudarymo.

Pirma vieta (90,1 balas iš 100 galimų) – Projektas „Jn 1,36“:

II vieta ir 2000,00 eurų piniginė premija skiriama projekto, kurio devizas 621212, projekto tiekėjui Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“.

Antra vieta (82,4 balo) – Projektas „621212“:

III vieta ir 1000,00 eurų piniginė premija skiriama projekto, kurio devizas 0624, autoriams Vidui Simanavičiui ir Vaivai Simanavičienei.

Trečia vieta (69,7 balo) – Projektas „0624“:

Iš viso Konkursui buvo pateikta dešimt skulptūros idėjos pasiūlymų. Vadovaujantis Konkurso sąlygomis trys darbai nebuvo vertinami balais, kadangi nebuvo pateikta visa medžiaga nurodyta konkurso sąlygose.

Konkurso vertinimo komisija: Plungės r. sav. vyriausias architektas Tomas Jocys (komisijos pirmininkas), skulptorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Algirdas Bosas, architektas – urbanistas, Lietuvos architektų rūmų Architektų profesinio atestavimo komisijos ekspertas, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus valdybos narys ir Klaipėdos regioninės architektūros tarybos narys Laimonas Bogušas, urbanistė, studijos PUPA partnerė ir VILNIUS TECH lektorė Justina Muliuolytė, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos dekanas kunigas, Plungės bendruomenės atstovas Vytautas Gedvainis.

Projekto konkurso užsakovas – Plungės rajono savivaldybės administracija.

Visi Konkursui pateikti darbai:

Projektas „2018“:

Projektas „20240624“:

Projektas „PRANAŠYSTĖ“:

Projektas „ŠV. JONAS 555“:

Projektas „Tekantis vanduo“:

Projektas „Tikėk“:

Projektas „Truopnus“:

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.