Tamsiausią metų dieną – solidarumo iniciatyva „Valanda už Ukrainą“

2022-12-20
Ukraina vėliava

Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Plungės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie solidarumo iniciatyvos „Valandą už Ukrainą“ ir prašo visų rajono gyventojų gruodžio 21-ąją, trečiadienį, 20 valandą, vienai simbolinei valandai išjungti šventinį apšvietimą savo namuose. Plungės mieste šventinis apšvietimas bus išjungtas viešosiose papuoštose erdvėse – Senamiesčio aikštėje, Laisvės alėjoje, Vytauto gatvėje.

Tegu ši bendra tamsos akimirka primins, kad reikia solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis. Valanda be šventinių lempučių leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių, kurie turi išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, krentant lauko temperatūrai.

Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti šalį, inicijuodama akciją „60 minučių tamsos“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą.

Europos Parlamento nariai pranešimus prisidėti apie solidarumo iniciatyvos „Valanda už Ukrainą“ jau išplatino savivaldos institucijoms daugelyje Europos šalių, taip pat – Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kaip pažymėjo Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, sulaukta daug teigiamų reakcijų, todėl tikimasi bendromis pastangomis per šias Kalėdas atkreipti pasaulio žvilgsnius į Ukrainą.

Jūsų dėmesiui – ir trumpas organizatorių pranešimas apie projektą (anglų kalba), kuriame yra ir nuoroda į Ukrainos labdaros organizacijų, kurias galite paremti, sąrašą.

Solidarizuokimės!

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.