Skelbiama dalyvaujamojo biudžeto pradžia – kviečiame teikti projektų idėjas

2022-11-08

Dalyvaujamasis biudžetas – tai lėšų paskirstymo būdas, kuris skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į miesto valdymą.

Jau antrus metus iš eilės Plungės rajone bus įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Gyventojams tai suteiks galimybę įsitraukti į savivaldybės veiklą – pasiūlyti savo idėjas ir priimti naudingus sprendimus mūsų kraštui. Idėjų Plungei bus laukiama iki pat gruodžio 9 d. dienos.

Iniciatyvų teikimas – nuo lapkričio 10 d. iki gruodžio 9 d. 15:00 val.

Gyventojų pasiūlymai turi atitikti sąlygas, nustatytas Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos apraše, patvirtintame Plungės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 27 d. sprendimu Nr. T1-319. Suvestinė redakcija nuo 2022-02-12Dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašas

Svarbūs kriterijai:

Gyventojai iniciatyvas gali siūlyti 3-ose kategorijose:

Iniciatyvas teikiantys gyventojai turi užpildyti ir pateikti šiuos dokumentus:

Projektų idėjų pasiūlymus galima teikti el. paštu savivaldybe@plunge.lt

Pasiūlymų atitikties Tvarkos aprašui vertinimas – iki 2023 m. sausio 10 d.

Projektų idėjų pasiūlymų atitikimą Tvarkos aprašui vertina Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai. Tikrinama, ar pasiūlymai atitinka reikalavimus, ar pareiškėjas bei idėjai pritarę asmenys yra deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnijoje, kurioje planuojamas įgyvendinti projektas, ar projektų įgyvendinimo vieta atitinka Tvarkos apraše numatytas sąlygas.

Nuasmeninti pasiūlymai pateikiami darbo grupei, kuri patvirtina ir pateikia idėjų sąrašą gyventojams balsuoti.

Balsavimas ir atranka – nuo sausio 11 d. iki vasario 10  d.

Gyventojai balsuoja internetu (prisijungimas per E-valdžios vartus, kiekvienas balsuoja tik už save, kitaip balsai anuliuojami) arba užpildydami popierinę kortelę (seniūnijoje, kurioje yra deklaravęs gyvenamąją vietą, balsavus ne pagal deklaracijos vietą, balsas anuliuojamas) balsavimo vietose. Vienas gyventojas gali balsuoti kiekvienoje kategorijoje pasirinkdamas po vieną idėją (yra 3 kategorijos).

Balsavimo metu viešai skelbiama nuasmeninta informacija apie projektą (pavadinimas, idėjos aprašymas, įgyvendinimo vieta ir preliminari projekto įgyvendinimo vertė).

Įgyvendinimas

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendina Plungės rajono savivaldybės administracija.

Mažos apimties projektai įgyvendinami per 1 metus, didelės apimties – per 2 metus.

Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Konsultacijos gyventojams

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Eglė Makarevičienė (el. p. egle.makareviciene@plunge.lt . tel. (8 448) 73 145);

Teritorijų, architektūrinių sprendinių klausimais – Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys (el. p. architektas@plunge.lt, tel. (8 448) 73 138);

Statybos, išlaidų pagrįstumo klausimais – Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika (el. p. arvydas.liutika@plunge.lt, tel. (8 448) 73 142).

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.