VGTPT kviečia registruotis psichologus, norinčius padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese

2018-04-25

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba vykdo psichologų, norinčių dalyvauti vaikų ar kitų pažeidžiamų asmenų apklausose baudžiamajame procese, registravimą.

Numatoma registravimą rengti etapais. Pirmame etape į sąrašą pageidaujantis būti įrašytas psichologas turi:

Šiems psichologams nėra taikomas reikalavimas būti išklausiusiems įvadinius mokymus.

Šiuos reikalavimus atitinkantys psichologai kviečiami registruotis iki š. m. gegužės 11 d. Pretendentai Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai turi pateikti:

  • per paskutinius 3 metus iki pageidavimo įrašyti į sąrašą  pateikimo dienos yra dalyvavęs ne mažiau kaip 5 vaikų ar kitų specialių apsaugos turinčių asmenų apklausose baudžiamajame procese arba
  • yra baigęs psichologijos studijų krypties teisės psichologijos šakos aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir įgijęs atitinkamą kvalifikacinį laipsnį.

Dokumentus galima teikti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai asmeniškai arba paštu adresu: Odminių g. 3, Vilnius, elektroniniu paštu a.slidziauskiene@vgtpt.lt arba faksu 8 700 35004.

Išsamesnės informacijos apie dokumentų teikimą ir kitais klausimais galite kreiptis į Bendrųjų reikalų ir koordinavimo skyriaus vedėją Astą Slidziauskienę telefonu 8 700 00204. Taip pat galite rašyti el. paštu a.slidziauskiene@vgtpt.lt

Kitas registracijos etapas prasidės gegužės mėnesį. Jame bus registruojami įvadinius mokymus ar jiems lygiaverčius mokymus išklausę psichologai. Numatyta, kad specialius įvadinius mokymus dėl nepilnamečių apklausų baudžiamajame procese psichologams organizuoja Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba. Išklausę šiuos mokymus, specialistai galės pateikti prašymus Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai įrašyti juos į sąrašą.

Apie tokių mokymų organizavimo laiką, vietą, registraciją bus pranešta atskiru pranešimu.

Nuo liepos 1 d. psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose bus būtinas. Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją. Proceso dalyvių prašymu arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva psichologai turės dalyvauti nepilnamečių nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose ir dėl kitų nusikaltimų, taip pat nepilnamečių įtariamųjų ir kaltinamųjų apklausose.

 

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.