Trečiadienįbus tikrinama Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

2014-04-15

 

Balandžio 16 d. 11 val. 52 min. Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, taip pat gaus ir trumpuosius perspėjimo pranešimus tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus apie šios sistemos patikrinimą. Atkreipiame dėmesį , kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio tinklo vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra į jungta korinio transliavimo funkcija.

Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos tinklalapyje adresu www.gpis.vpgt.lt.  Jeigu perspėjimo pranešimo savo mobiliajame telefone negavote, nors ir jį aktyvavote, prašome rašyti elektroniniu paštu gpis@vpgt.lt.

Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos programas arba regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11 val. 52 min., ir tęsis iki 12 val. 03 min. Pranešimai bus kartojami kas 1 minutę.  

Tuo pačiu primename, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama į sijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos į jungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Siekdami į sitikinti, kad šalies gyventojai yra teisingai į sijungę korinio transliavimo  funkciją, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus, informuojame, kad kiekvieną  mėnesio pirmąjį šeštadienį 12 val. atliekamas trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas, t.y. pranešimai perduodami tris kartus kas keturias minutes.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami į jungus sirenas ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Paruošta pagal PAGD pateiktą informaciją.

 

Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas čŒeslovas Puidokas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.