Statybos produktų gamintojams plėsti savo veiklą ES bus paprasčiau

2013-07-17

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

Statybos produktų gamintojai naujausią informaciją apie reikalavimus jų produktams nuo šiol galės gauti vieno langelio principu – liepos 1-ąją, į sigaliojus Statybos produktų reglamentui, visoje Europos Sąjungoje (ES) ir Islandijoje, Lichtenšteine bei Norvegijoje pradeda veikti Statybos srities gaminių kontaktiniai centrai (SSGKC).  

Mūsų šalyje SSGKC funkcijas vykdys VšĮ „Versli Lietuva“. Informacija apie statybos produktams taikomus reikalavimus bus publikuojama  svetainėje www.verslovartai.lt.

SSGKC tinklu siekiama sudaryti palankesnes sąlygas statybos produktams laisvai judėti ES bei padėti į monėms, ypač mažoms ir vidutinėms, plėsti savo veiklą Bendrijos vidaus rinkoje.

SSGKC yra nuo 2009-ųjų veikiančio VšĮ „Versli Lietuva“ padalinio „Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras“ (PGKC) dalis.

Svetainėje www.verslovartai.lt, kurią administruoja PGKC, verslininkai vienoje vietoje gali rasti informaciją apie į vairiems gaminiams ir paslaugoms taikomus reikalavimus, naudodamiesi „Pranešimų dėžutės“ funkcija pateikti institucijoms dokumentus leidimams, licencijoms gauti ir sulaukti iš jų atsakymų.

PGKC į steigtas LR ūkio ministerijos iniciatyva, į gyvendinant Paslaugų direktyvą bei Gaminių (abipusio pripažinimo) reglamentą, o jo tikslas – į gyvendinti vieno langelio principą verslininkams, pradedantiems ir plečiantiems savo veiklą. PGKC priklauso ES šalių kontaktinių centrų tinklui EUGO, jungiančiam ES šalių bei Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos kontaktinius centrus.

Daugiau informacijos:
Saulius Oželis, VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovas, tel. 8 611 22 869

                                                                                                                    

   

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.