SODROS paslaugos internetu per EGAS – patogu, greita ir patikima

2013-11-20

Kad laikinojo nedarbingumo laikotarpiu neliktumėte be pajamų, „Sodra“ siūlo pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis  ir prašymą skirti ligos pašalpą  pateikti per elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) adresais:  http://gyventojai.sodra.ltwww.sodra.lt, www.epaslaugos.lt. Teikiant prašymą internetu, pašalpa paskiriama greičiau nei vykstant į „Sodros“ teritorinį skyrių ar siunčiant paštu. Prisijungti prie sistemos galima elektroninės bankininkystės priemonėmis, elektroniniu parašu  arba asmens tapatybės kortele. Per EGAS teikiant prašymą ligos pašalpai skirti, elektroninis parašas nebūtinas, pakanka asmens registracijos (identifikavimo) elektroninės bankininkystės priemonėmis.

Apie pateikto prašymo nagrinėjimą ar atmetimą gausite žinutę EGAS portale arba nurodytu el. paštu. Gyventojai, pateikę prašymą per EGAS, apie sprendimą skirti ligos pašalpą informuojami žinute, kurioje yra nuoroda į priimtą sprendimą. Paspaudęs žinutėje sprendimo nuorodą, gyventojas gali peržiūrėti „Sodros” priimtą sprendimą dėl teisės į ligos pašalpą ir susipažinti su detalia informacija apie jam paskirtą ligos pašalpą, į skaitant tokius duomenis, kaip priskaičiuota pašalpos suma, mokesčiai.

Primename, kad EGAS galima peržiūrėti informaciją apie išduotus elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sužinoti ,,Sodros“ turimus duomenis apie savo nedarbingumo laikotarpius. Taip pat galima sužinoti apie priskaičiuotas ir mokamas išmokas, į gytą valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą, pateikti prašymą skirti pensiją ar kompensaciją, sudaryti ar nutraukti valstybinio savanoriškojo pensijų, ligos, ligos ir motinystės pašalpos draudimo sutartis, pateikti prašymą išduoti į vairias pažymas, pranešti apie pasikeitusią sąskaitą, į kurią norite, kad būtų mokamos išmokos.

                       

EGAS Naudotojo atmintinė

 

 1. Interneto naršyklėje į rašyti http://www.sodra.lt
 2. Atsidariusiame lange paspausti „Gyventojų portalas“, tada –„Gyventojo sritis“
 3. Prisijunkite prie sistemos – Pasirinkite banką arba spauskite el. parašo teikėjo nuorodą.
 4. Įveskite slaptažodžius – Registruotis.
 5. Pirmą kartą prisijungus prie EGAS, susipažinti su taisyklėmis,  paspauskite mygtuką Sutinku.
 6. Pirmą kartą prisijungus prie EGAS, pasirinkite Nustatymai (kairėje pusėje).
 7. Įveskite savo telefono numerį , el. paštą, pasirinkite gyvenamosios vietos savivaldybę ir  Mažeikių teritorinį skyrių, kuriam teiksite prašymą, ir būtinai paspauskite Išsaugoti.
 8. Įveskite adresą, sąskaitą ir vėl paspauskite Išsaugoti.
 9. Pasirinkite Naujas prašymas (kairėje pusėje).
 10. Pasirinkite Skirti pašalpą/išmoką.
 11. Pasirinkite GPS1, Prašymas skirti ligos pašalpą (į skaitant slaugą), spauskite Kurti ir pažymėkite  ligos laikotarpį , už kurį pildote šį prašymą skirti ligos pašalpą, spauskite Tęsti.
 12. Atsidarius prašymo formai, užpildykite prašymo laukus.  Jei prieš tai užpildėte „Nustatymų“ skiltį ir į rašėte savo sąskaitą banke, adresą, Fondo valdybos teritorinį skyrių ir kitus duomenis, jie automatiškai bus perkeliami į visus Jūsų naujai atidaromus prašymus. Jums teliks Patikrinti duomenis, išsaugoti.
 13. Patikrinkite informaciją, jei nėra klaidų, paspauskite mygtuką Pateikti (lango viršuje).

Kiekvieno svetainės puslapio viršutiniame dešiniajame puslapio kampe paspaudus „Pagalba“, galima sužinoti, kaip EGAS atlikti konkrečius veiksmus.

 Daugiau informacijos – ,,Sodros“ bendruoju informacijos telefonu 1883

.

 

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba
Mažeikių skyrius

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.