Puiki žinia – skirsime finansavimą senamiesčio pastatų fasadams tvarkyti!

2022-05-13

Plungės miesto istorinio centro pastatų fasadų tvarkymo finansavimo tvarkos aprašo 3 priedas

Kiekvieno miesto traukos vieta yra senamiestis – čia lankosi daug turistų, veikia prekybos ir paslaugų teikimo vietos. Nors Plungės miestas sparčiai auga ir gražėja, senamiestyje išlikę pakankamai daug netvarkingų pastatų – jiems remontuoti savininkai neturi lėšų, arba neskiria pastato išorei pakankamo dėmesio.

Plungės rajono savivaldybės administracijos paveldosaugininko Gintaro Ramono teigimu, Plungės senamiestyje yra savo medine architektūra ir tarpukario modernizmu išsiskiriančių pastatų: „Juos būtina prižiūrėti ir išsaugoti kaip miesto, kurį valdė grafai Zubovai, kuriame gyveno kunigaikščiai Oginskiai, istorijos dalį.“

Miesto tvarką ir grožį kurianti Plungės rajono savivaldybė, siekdama paskatinti gyventojus remontuoti senamiestyje esančius pastatus, pradeda teikti finansinę paramą pastatų fasadams tvarkyti. Tai – visiškai nauja programa mūsų mieste, kurią vykdant tikimasi, kad senamiestyje nebeliks savo išore netvarkingų pastatų.

Į finansinę savivaldybės paramą gali pretenduoti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurių pastatai baigti statyti iki 1970 metų (pastato baigtumas – 100 proc.). Pažymėtina tai, kad pastatas privalo patekti į Plungės miesto istorinio centro ribas.

Asmenys, norintys gauti finansavimą pastatų fasadams tvarkyti, turi užpildyti paraišką ir pateikti ją Plungės rajono savivaldybės administracijai. Paraiškas priimame nuo šių metų gegužės 16 dienos iki birželio 30 dienos.

Finansavimas gali būti skiriamas ne tik fasado tvarkybos darbams atlikti, bet ir statybinėms medžiagoms įsigyti, apmokėti už darbus, kultūros paveldo objektų  projektinės dokumentacijos rengimą. 

Savivaldybės biudžete šiais metais Plungės miesto istorinio centro pastatų fasadams tvarkyti numatyta 20 000 eurų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Plungės miesto istorinis centras apima Babrungo g., Vytauto g., Vandos Rutkevič g., Senamiesčio a., Sinagogų g., J. Biliūno g., Birutės skg., Laisvės al. (išskyrus nr. 17, 19), Paprūdžio g., Paprūdžio skg. Mozūrų g. (3, 3A, 5, 5A), Kalniškių g. (4, 2), Palankės g. (1, 3, 5, 7, 9), A. Vaišvilos g. (4, 6), Sukilėlių g. (14), Minijos g. (2, 4), Telšių g. (2 ir nelyginiai numeriai imtinai iki 21), Telšių skg. (3, 5, 7, 9), Birutės g. (lyginiai numeriai imtinai iki 18 ir nelyginiai numeriai imtinai iki 21), Dariaus ir Girėno g. (lyginiai numeriai imtinai iki 4, nelyginiai numeriai imtinai iki 23), J. Tumo-Vaižganto g. (lyginiai numeriai imtinai iki 38 ir nelyginiai numeriai imtinai iki 51), Rietavo g. (nelyginiai numeriai imtinai iki 15 ir lyginiai numeriai imtinai iki 28), S. Nėries g. (lyginiai numeriai imtinai iki 22). 

Maloniai kviečiame aktyviai naudotis galimybe ir teikti paraiškas finansavimui gauti! 

Išsamesnę informaciją dėl paraiškų teikimo Jums suteiks Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Gintaras Ramonas, tel. +370 448  73 139, el. p. gintaras.ramonas@plunge.lt

PRIDEDAMA.

  1. Plungės miesto istorinio centro pastatų fasadų tvarkymo finansavimo tvarkos aprašas.

  2. Plungės miesto istorinio centro pastatų fasadų tvarkymo finansavimo paraiška.

 

Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.