Plateliuose – tradicinės Petrinės!

2024-07-02

Visą savaitgalį – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – Plateliai kvietė į savo miestelio šventės – Petrinių – renginius. Juose dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Penktadienis – linksmoji šventės dalis: netrūko pramogų vaikams, vyko edukacijos, kulinarinio paveldo pristatymas, mugė, surengti net keturi koncertai. Du iš jų – savų atlikėjų: visus linksmino Liepijų mokyklos ir Platelių meno mokyklos kolektyvai, ansamblis melodija iš Viešvėnų, vėliau – „GPS Jazz trio“ (Paulina Šatkauskaitė, Gabija Butkytė ir Saulė Šopaitė) pasirodymas bei plateliškio Adrijaus Almino koncertas „Tegyvuoja medis prie upės…“

Šeštadienį surengta tradicinė Plateliškių sueiga ir Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios 280 metų jubiliejui skirta konferencija. Šio renginio metu Platelių garbės piliečiu tituluotas menininkas, plačiai žinomas kryždirbys Antanas Vaškys. Kartu atidaryta ir jo darbų paroda.

Sekmadienį visus kvietė tituliniai Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidai, kurie pradėti trijų vėliavų – Vatikano, Lietuvos ir Platelių – pašventinimu ir iškėlimu ant naujų stiebų šalia bažnyčios. Iškelti vėliavas buvo pakviesti Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius, Telšių vyskupijos Ekonomo tarnybos direktorius Jonas Ačas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Platelių seniūnas Robertas Šimkus.

Atlaidų šv. Mišias aukojo kunigas Jonas Ačas. Pasibaigus pamaldoms, Platelių parapijos klebonas Klemensas Jaraminas dėkojo Plungės rajono savivaldybei skyrusiai lėšų, už kurias įsigyta saulės elektrinė, asmeniškai – Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui ir jo žmonai Inesai, skyrusiems lėšų vienam iš vėliavų stiebų pastatyti, ir katalikiško roko-šlovinimo grupė „Gyvasis vynmedis“, kuri savo muzika pagyvino atlaidus, vadovui broliui pranciškonui Pauliui Vaineikiui. Gražių žodžių negailėta ir šiuo metu Plateliuose tarnaujančiam kunigui Pauliui Jaraminui, kaip tik šiandien šventusiam savo gimtadienį.

„Džiaugiuosi Plateliais ir plateliškiais, džiaugiuosi, kad miestelis tvarkosi ir kad neužmirštate savo bažnyčios. Ir tegul kiekvieną sekmadienį jūsų čia būna bent pusė tiek, kiek yra šiandien. Suremkit pečius, padėkit vieni kitiems ir savo aktyviam klebonui Klemensui ir gyvenimas Plateliuose bus dar gražesnis“, – gražios šventės proga sveikindamas plateliškius kalbėjo Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Pasibaigus šv. Mišioms, visi buvo pakviesti į agapę – pabendrauti, pasistiprinti pusmarškone koše ar plovu, pasiklausyti Platelių meno mokyklos jaunių choro ir jungtinio choro „Alsėda“ dovanojamų dainų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Dvasininkai Klemensas Jaraminas ir Jonas Ačas

 

Šv. Mišiose giedojo šlovinimo grupė „Gyvasis vynmedis“

 

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidų akimirka

 

Savivaldybės mero Audriaus Klišonio sveikinimai

 

Po pamaldų visi pakviesti į agapę

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.