Metalinių garažų savininkų dėmesiui!

2024-07-09

Informuojame, kad Jūsų metaliniai garažai, esantys Plungės mieste ir rajone, valstybiniuose nesuformuotuose žemės sklypuose, stovi neturėdami galiojančio teisinio pagrindo.

Vadovaujantis Naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 260 „Dėl naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos“, 12.6.1 papunkčiu, valstybinė žemė laikiniems metaliniams garažams nenuomojama ir neparduodama. Naudotis valstybei priklausančiu žemės sklypu, nesant teisinio pagrindo, yra draudžiama, todėl metalinių garažų savininkai privalo nutraukti Plungės rajono savivaldybės patikėjimo teise valdomų sklypų naudojimą ir jį atlaisvinti.

Prašome iki 2024 m. lapkričio 1 d. nusikelti metalinius garažus ir atlaisvinti bei sutvarkyti užimtą valstybinę žemę.

Iki 2024 m. lapkričio 1 d. nepašalinus metalinių garažų, informacija bus perduota Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos. Atkreipiame dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 110 straipsnį, už savavališką žemės užėmimą (naudojimąsi ja neturint teisinio pagrindo) gresia administracinė bauda nuo 300 iki 560 eurų, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 550 iki 1200 eurų.

Taip pat teisės aktų nustatyta tvarka bus organizuojamas kreipimasis į teismą dėl įpareigojimo nukelti metalinius garažus, todėl garažų savininkams ar naudotojams dar teks atlyginti ir priverstinio nukėlimo, saugojimo bei bylinėjimosi išlaidas.

Tikimės supratingumo ir geranoriško bendradarbiavimo.

Nuotraukoje – tarp Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių esanti teritorija, kurioje daug neteisėtų statinių, tarp jų – ir metalinių garažų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.