KVIETIMAS Š½INIASKLAIDOS ATSTOVAMS Į IŠ KILMINGÄ„ VIETOS BENDRUOMENIŠ² SAVIVALDOS PROGRAMOS SUTARČIŠ² PASIRAŠ YMÄ„

2013-05-24

Mieli žiniasklaidos atstovai,

Gegužės 28 d. kviečiame Jus į Telšius, kur socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pasirašys pirmąsias sutartis su 16-os savivaldybių vadovais, taip atveriant duris Vietos bendruomenių savivaldos programos į gyvendinimui šiemet.

Pagal šią programą, visoms Lietuvos savivaldybėms viešųjų poreikių tenkinimui iš valstybės biudžeto skiriama 8 mln. litų.

Vietos bendruomenių savivaldos programa – tai pernai startavusi, iki tol nepraktikuota iniciatyva, skirta skatinti bendruomenes priimti gyventojams svarbius sprendimus, siekiant pagelbėti nepasiturintiems ar neį galiems žmonėms, skatinti jaunimo užimtumą, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.

Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, ši programa ypatinga tuo, kad leidžia efektyviai panaudoti valstybės skiriamas lėšas, nes būtent patys bendruomenių nariai geriausiai žino, ko trūksta jų aplinkoje gyvenantiems žmonėms, kokios yra jų krašto socialinės problemos.

Pirmiausia bus pasirašomos sutartys su Vakarų Lietuvos savivaldybių vadovais: Telšių r., Kelmės r., Akmenės r., Šilalės r., Tauragės r., Pagėgių, Šilutės r., Rietavo, Plungės r., Mažeikių r., Skuodo r., Kretingos r., Palangos m., Klaipėdos m., Klaipėdos r., Neringos.

Numatoma, kad minėtos programos į gyvendinime dalyvaus visos 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose yra 550 seniūnijų.

Ministrė A. Pabedinskienė Telšių rajono gyventojams – kaip bendruomenės susibūrimo ir bendro laisvalaikio praleidimo simbolį – padovanos šachmatų rinkinį , o drąsiausią merą pakvies išbandyti jėgas „blic“ dvikovoje.

Renginys vyks gegužės 28 d., antradienį , 11.00 val. Žemaičių muziejuje „Alka“ (Muziejaus g. 31, Telšiai).

Po sutarčių pasirašymo žiniasklaidos atstovai bus kviečiami užduoti klausimus.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Būtume dėkingi, jei planuojantys dalyvauti apie tai informuotų el. paštu valda.vaitiekunaite@socmin.lt arba telefonu (8-5) 266 4258.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.