Kviečiame vietos bendruomenes aktyviai dalyvauti, įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programą

2013-04-30

           2012 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pradėjo vykdyti Vietos bendruomenių savivaldos programą, kuria buvo siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų, skirtų  tenkinti vietos bendruomenių viešuosius poreikius, panaudojimo.

           Plungės rajono seniūnijose sudarytos vietos bendruomenių tarybos priėmė ir į gyvendino seniūnijose aktualius, atitinkančius skirtų paramos lėšų dydį , sprendimus: pagražintos viešosios erdvės, nupirkta kultūros ir sporto į rangos, į gyvendinti socialiniai renginiai ir pan.

           2013 metais tęsiamas Vietos bendruomenių savivaldos programos į gyvendinimas.  Šiemet, kaip ir pernai, iš valstybės biudžeto  skirti 8 mln. Lt,  kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie savivaldybėse dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį asmenų skaičių.  2013 m. Plungės rajono savivaldybei teks 88,3 tūkst. Lt.   

           Šios Programos lėšomis bus galima finansuoti veiklas, tenkinančias vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Tai socialinė veikla, skirta labiausiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, vaikų ir jaunimo užimtumas, kultūrinė ir švietėjiška veikla, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimas, sporto ir sveikatinimo veikla, bendruomeninės veiklos organizavimas ir kitos vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančios veiklos. 

           Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ar kitų gyvenamųjų vietovių gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

           Plungės rajono savivaldybės taryba 2013 m. balandžio 25 d. sprendimu Nr. T1-108 patvirtino Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams į gyvendinti Plungės rajono savivaldybėje skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (tvarkos aprašas, jo priedas).

           Ministerija ir Plungės rajono savivaldybės administracija ragina vietos bendruomenių narius, seniūnaičius, bendruomenines organizacijas ir jų asociacijas, religines bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas aktyviai dalyvauti, sudarant vietos bendruomenių tarybas, teikiant pasiūlymus, svarstant ir priimant sprendimus dėl aktualiausių vietos bendruomenei klausimų sprendimo, o taip pat padedant šiuos sprendimus į gyvendinti, ir informuoti apie tai vietos bendruomenę.

           Norą dalyvauti vietos bendruomenių tarybų veikloje ir priimant sprendimus galite pareikšti Jūsų  seniūnijos administracijai.

           Vietos bendruomenių tarybų sprendimai turės būti priimti ir pateikti LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai iki š. m. gegužės 3 d.
 
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
Žaneta Piepalienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.