KULTŠªROS PROJEKTAMS FINANSUOTI – 8 188 000 LITŠ²

2013-05-06

 

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasirašė į sakymą, kuriuo uždegama žalia šviesa kultūros lauko finansavimui. Šiemet kultūros projektams bus skiriamas  8 188 000,0 litų finansavimas. Tai bus paskutinis kultūros projektų finansavimas, iki kol pradės veikti Lietuvos kultūros taryba, kuri, pagal Lietuvos kultūros tarybos į statymą, jau nuo kitų metų skirstys lėšas kultūros projektams.

“Šis finansavimas užtikrins svarbiausių Lietuvos kultūros projektų į gyvendinimą, kol bus galutinai suformuota Lietuvos kultūros taryba. Priimdamas sprendimą dėl gairių, tariausi su Kultūros ir meno taryba, kuri pateikė savo pasiūlymus, todėl šį kartą visi pretendentai į projektų finansavimą matys išskleistas gaires. Taip siekiame pabrėžti tiek priemonių svarbą, tiek finansavimo skaidrumą”, – sako Š. Birutis.
 
Artimiausiu metu Kultūros ministerijos svetainėje bus skelbiami konkursai, o kultūros projektų autoriai galės pretenduoti į projektų finansavimą pagal šias priemones:
 

Taip pat nutarta finansuoti muziejinės veiklos ir skaitmeninimo projektus, pagal šias priemones:

Nuspręsta 2013 metais vykdyti priemonę Lietuvai reikšmingo kultūros paveldo, esančio užsienyje, paieška, identifikavimas, priežiūra ir sugrąžinimas į Lietuvą. Šiai priemonei numatoma lėšų suma – 200 000,0 Lt.
 
Taip pat nuspręsta užtikrinti lietuvių kalba kuriamos grožinės literatūros bei kitų Lietuvos kultūrai reikšmingų leidinių leidybą ir sklaidą, remti užsienio literatūros vertimus bei skaitymo skatinimo projektus, kurie bus finansuojami pagal šias priemones:

Nutarta 2013 metais taip pat vykdyti:
 
Regionų kultūros plėtros programą ir Dainų švenčių tradicijos tęstinumo projektus pagal priemonę „Kultūros keliai ir kultūrinis turizmas”. Šiai programai numatoma lėšų suma – 400 000 Lt;
 
Etninės kultūros plėtros valstybinę programą, pagal priemones:

Ministras pavedė ministerijos departamentams ir skyriams, į gyvendinant pasirašyto į sakymo numatytas gairių priemones, parengti šių priemonių dalinio finansavimo taisykles ir skelbti projektų konkursus, parengti į sakymus dėl šių priemonių dalinio finansavimo. Konkursai bus skelbiami artimiausiu metu LR kultūros ministerijos svetainėje http://www.lrkm.lt/ .

LR kultūros ministerijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.