Informacija apie mokesčių grąžinimą dirbusiesiems užsienyje

2014-01-13

Mokesčių grąžinimas dirbusiesiems užsienyje

Planuojate išvykti užsidirbti į užsienį ? Galbūt jau dirbote? Pasitikrinkite, ar nepermokėjote pajamų mokesčių. Dauguma pirmą kartą išvykusiųjų padirbėti į užsienį permoka pajamų mokesčius, kadangi darbdaviai nežino, kokį pajamų tarifą pritaikyti. Mokesčiai grąžinami už paskutinius 3-6 finansinius metus, priklausomai nuo valstybės, kurioje dirbote.

Pajamų mokesčio grąžinimas

Kiekvienas asmuo, dirbantis užsienyje, nuo gaunamų pajamų moka pajamų mokesčius. Pasibaigus finansiniams metams arba baigus darbą ir išvykus iš šalies, darbuotojas privalo pateikti pajamų ir mokesčių deklaraciją („Tax Return“) užsienio valstybinėms mokesčių institucijoms. Po deklaracijos pateikimo užsienio šalies valstybinės mokesčių institucijos darbuotojai peržiūri asmens pateiktus duomenis ir skaičiuoja, kiek pajamų mokesčių buvo permokėta. Jei mokesčiai buvo permokėti – asmeniui yra išmokamos lėšos, kurios ir yra žinomos kaip „mokesčių grąžinimas“ („Tax Refund“).

Reikalingi dokumentai

Dažniausiai reikalaujami dokumentai:

Suma, kurią galite susigrąžinti

Grąžinama suma priklauso nuo to, kiek laiko dirbote užsienyje, kiek uždirbote pajamų, kurioje šalyje dirbote ir t. t. Pasinaudokite nemokama internetine skaičiuokle, kad sužinotumėte, kokią sumą Jūs galite susigrąžinti. Vidutinė grąžinamų mokesčių suma –  1 900 Lt.

Grąžinimo trukmė

Šis procesas priklauso nuo pateikiamų dokumentų, užsienio valstybės mokesčių institucijų darbo spartos bei kitų veiksnių. Nuo deklaracijos pateikimo mokesčių grąžinimas trunka apie 2-3 mėnesius.

Proceso legalumas

Pagal užsienio šalyse galiojančius į statymus pajamų ir mokesčių deklaraciją turi pateikti visi, o mokesčių grąžinimas yra deklaracijos pateikimo proceso dalis. Šis procesas yra visiškai legalus ir neturi jokios į takos Jūsų tolimesnėms į sidarbinimo galimybėms užsienyje.

Pretendavimo į užsienio šalies senatvės pašalpą / pensiją galimybė

Jūs galėsite pretenduoti į senatvės pensiją, jei išdirbsite užsienio valstybėje į statymu numatytą laiką ir atitiksite kitus reikalavimus. Mokesčių grąžinimas niekaip nesusijęs su senatvės pensija. Yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galima tik pajamų mokesčių permokas. Todėl socialinėms garantijoms – senatvės pensijai ar pašalpoms – niekas negresia. Pajamų mokesčių grąžinimas neturi nieko bendra su socialinėmis išmokomis bei garantijomis.

Mokesčiai Lietuvos valstybinei mokesčių inspekcijai

Lietuvoje nereikia nieko mokėti, jei užsienio valstybėje mokesčiai jau buvo sumokėti. Lietuva yra pasirašiusi dvigubo neapmokestinimo sutartį su daugeliu valstybių, ir todėl Lietuvos piliečiams, kurie mokėjo mokesčius užsienio valstybėje, Lietuvoje jokių papildomų mokesčių mokėti nereikia. Net ir susigrąžinus dalį ar visus užsienyje sumokėtus pajamų mokesčius, jokių prievolių ar mokestinių į sipareigojimų Lietuvoje neatsiranda.

Nemokamos konsultacijos telefonu +370 679 68 858 arba internetiniame puslapyje www.rttax.com/lt  

Nepalikite savo sunkiai uždirbtų pinigų užsienyje!

 

Mokesčių grąžinimo bendrovės RT TAX inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.