DĖL EKSPLOATUOTI NETINKAMŠ² TRANSPORTO PRIEMONIŠ² SURINKIMO AKCIJOS

2012-05-28
Atsikratykime nebevažiuojančių automobilių, apsaugokime gamtą nuo taršos

 

       Nuo š. m. gegužės 21 d. iki 30 d. savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks akcija „Daugiau erdvės kiemuose”, kurios metu gyventojai raginami sutvarkyti savo kiemus, iš jų pašalinti senus, nebevažiuojančius automobilius. Tokius „vaiduoklius” tinkamai sutvarkius, kiemuose atsiras
daugiau vietos, nebus teršiama apinka, o savininkai išvengs gresiančių baudų.

 

       Daugiau kaip mėnesį trunkančios akcijos metu gyventojai ir į monės, norintys atsikratyti seno, nenaudojamo automobilio, gali skambinti tel. 8 600 90030 arba rašyti el. paštu atliekos@gia.lt ir pranešti savo norą, kad nenaudojamas automobilis būtų nemokamai išgabentas iš kiemo, išrašyti visi būtini dokumentai, o jo atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus. Už teigiamą rinkos vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta.

 

       Pagal teisės aktų reikalavimus, seni, nenaudojami automobiliai Lietuvoje turi būtų saugiai ir nekenkiant aplinkai išardyti, susidariusios atliekos perdirbamos, o tinkamos naudoti dalys naudojamos pakartotinai. Valstybės į monės „Regitra” duomenimis, vien pernai į Lietuvą buvo į vežta daugiau kaip 216 tūkst. lengvųjų automobilių, tuo tarpu baigta eksploatuoti ir tinkamai sutvarkyta tik 34 tūkst.

 

       Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, į vairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvę į aplinką ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą.

 

       Gyventojai ir į monės, dėl į vairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą, todėl rekomenduojame visiems pasinaudoti galimybe irakcijos metu atsikratyti nebevažiuojančio automobilio.

 

       „Daugiau erdvės kiemuose” akcijos organizatoriai yra Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA), Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija, jos partneriai yra Policijos departamentas prie VRM, Lietuvos savivaldybių asociacija, Savivaldybė.
       Daugiau informacijos rasite www.gia.lt

 

Martynas čŒiuželis,
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.