8 tūkst. Telšių apskrities ūkininkų gali papildomai įsigyti žymėtų degalų

2019-06-07

 

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad šiais metais daliai ūkininkų, atsižvelgiant į jų vykdomą žemės ūkio veiklą, skiriamas papildomas lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamo žymėto gazolio (dyzelinių degalų) kiekis. Papildomai žymėtų degalų iki birželio 30 d. gali į sigyti apie 8 tūkst. Telšių apskrities ūkininkų, o visoje šalyje – 110 tūkst. ūkininkų. Apie tai jie informuoti pranešimais Mano VMI.  

Papildomas žymėtų degalų kiekis skiriamas tiems ūkininkams, kurie 2018-2019 ūkiniais metais deklaravo bent vieną iš šių žemės ūkio produktų rūšių: grūdinius, ankštinius ir kitus augalus, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos, rapsus, bulves, daržoves, cukrinius runkelius, pašarinius šakniavaisius.  

„Gazolio papildomai skiriama Vyriausybės nutarimu, atsižvelgiant į pernai šalyje dėl sausros skelbtą ekstremaliąją situaciją. Dėl ekstremalaus kritulių kiekio sąlygos šių produktų gamybai pernai buvo nepalankios, tai lėmė didesnį degalų poreikį “, – sako VMI prie FM Akcizų administravimo departamento Aptarnavimo skyriaus vedėjas Irmantas Gudas.  

Grūdinius, ankštinius ir kitus augalus auginantys ūkininkai papildomai gali į sigyti 10 l degalų už hektarą (iš viso 125 l/ha). Auginantiems rapsus skiriama 12 l/ha daugiau degalų (iš viso 127 l/ha), bulves – 24 l/ha daugiau (iš viso 264 l/ha), daržoves – 58 l/ha daugiau (iš viso 298 l/ha), cukrinius runkelius, pašarinius šakniavaisius – 30 l/ha daugiau (iš viso 180 l/ha). VMI taip pat primena, kad 2017 metais pasėtų ir žuvusių žieminių pasėlių (kviečių, miežių, kvietrugių, rugių ir rapsų) plotui apdirbti ūkininkams taip pat skiriamas papildomas 27 l/ha degalų kiekis. Dėl šių pasikeitimų gyventojams jokių papildomų veiksmų atlikti nereikia – informacija apie padidėjusį degalų kiekį degalų tiekėjams (degalinėms, akcizais apmokestinamų prekių sandėliams, didmenininkams) pateikta. Daugiau informacijos dėl gazolio kiekių galima rasti VMI svetainėje

VMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti, paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos į rašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

 

VMI inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.