Rimantas Benetis

Tarp iškilių, nusipelniusių Lietuvai ir Plungės kraštui Plungiškių draugijos narių išskirtinę vietą užima kardiochirurgas, Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) Širdies, krūtinės ir kraujagyslių klinikos vadovas, KMU senato narys, Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgijos draugijos narys, Europos kardiotorokalinės asociacijos podiplominių ruošimų komiteto, Europos chirurgijos asociacijos (EACTS) podiplominių studijų komiteto narys, Europos kardiovaskulinės draugijos narys, Lietuvos nusipelnęs gydytojas, profesorius, habilituotas daktaras Rimantas Benetis.

R.Benetis gimė 1957 m. liepos 3 d. Noriškių kaime, Plungės rajone. 1974 metais baigė Plungės 3-ąją vidurinę mokyklą (dabar „Saulės“ gimnazija). 1974-1980 metais studijavo Kauno medicinos institute. Gavęs paskyrimą, trejus metus dirbo Ukmergės rajono ligoninėje. Paskui prof. J. Brėdikio buvo pakviestas į Kauno akademinių klinikų Kardiochirurgijos kliniką dirbti kardiochirurgu. 1989 m. išvyko stažuotis į A. Bakulevo širdies ir kraujagyslių chirurgijos institutą Maskvoje bei į Vilniaus universitetinės klinikos Širdies chirurgijos centrą. Po to prasidėjo tobulinimosi kursai ir darbas užsienyje: 1990-1993m. – Danijos, 1994 m. – Švedijos, 1993-1994 m. – Belgijos, 1997-1998 m. – Didžiosios Britanijos gydymo įstaigose. Nuo 1995 m. – Lietuvos Respublikos SAM aukščiausios kategorijos kardiochirurgas, KMUK Kardiochirurgijos klinikos vadovas, 1996–2001 m. – docentas, nuo 2001 m. – KMU profesorius ir KMUK Širdies klinikos vadovas.

Prof. R. Benečio veikla plati profesiniu ir geografiniu požiūriu: moksliniai tyrimai, naujos medicininės technikos diegimas Lietuvos chirurgijoje, unikalios operacijos aukštai įvertintos šalyje ir užsienyje, administracinis darbas ir kt. Profesorius nuolat kviečiamas į užsienio šalis konsultuoti, atlikti chirurgines operacijas, skaityti paskaitas. Darbo tematika bei tyrimų sritys yra gana plačios: širdies–plaučių persodinimas, tomografų naudojimas, aortos ir jos šakų chirurgija, aritmijų chirurgija, širdies vožtuvų chirurgija bei plastinės operacijos, įgimtų širdies ydų chirurgija, kombinuotos širdies operacijos.

Prof. R. Benetis, pasiekęs profesinių aukštumų, išliko savo krašto patriotu: su ypatinga meile ir rūpesčiu gydo ir globoja sergančius Plungės krašto žmones. Ne vienas plungiškis dėkingas profesoriui už sugrąžintą sveikatą ir gyvenimą.

Profesorius R.Benetis nuolat sugrįžta į savo gimtąją Plungę, dalindamas savo žinias, patyrimą ir dėmesį gimtojo krašto žmonėms.

Įvertinant asmeninę veiklą ir nuopelnus Lietuvos medicinos mokslui, plačiajai visuomenei bei Plungės krašto žmonėms, žymiam kardiochirurgui R. Benečiui suteiktas Plungės garbės piliečio vardas.

Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.