Žurnalistams – Plungės krašto įdomybės

2023-05-17

Vakar, antradienį, Plungės turizmo informacijos centras ir Lietuvos turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ nacionalinės žiniasklaidos atstovus pakvietė dalyvauti edukcinėje-degustacinėje ekskursijoje po Plungės kraštą.

Pirmasis iš Vilniaus atvykusių žurnalistų sustojimas – Alsėdžiuose. Čia organizatoriams talkino Alsėdžių seniūnijos, bendruomenės, Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos ir kultūros centro atstovai.

Gilią ir turtingą istoriją turinčiuose Alsėdžiuose svečių laukė nauja teminė programa „Prezidentų žemė: Narutavičių istorija“. Čia žurnalistai dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje, kuri turo dalyvius nukėlė į XX a. pradžią. Alsėdžiuose žurnalistams teko pabendrauti su daugybe personažų: policininkais, paštininku, panele mokytoja, senute davatka, vyskupų rezidencijos virėju. Miestelyje jų laukė daug atradimų: žinia, kad vieną mėnesį čia veikė Alsėdžių Respublika, kad iš šio krašto yra kilę žymūs XX amžiaus pradžios politikos veikėjai Stanislovas ir Gabrielius Narutavičiai (Stanislovas – 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Gabrielius – pirmasis Lenkijos prezidentas), taip pat Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Jonas Smilgevičius, visame pasaulyje žinomas dailininkas Kazys Varnelis, kad šiame miestelyje apie 400 metų veikė vyskupų vasaros rezidencija ir daug kitų įdomybių.

Svečiai buvo pakviesti pasivaikščioti po miestelį, užsukti į Alsėdžių pažinimo centrą, bažnyčią. Paskutinysis akcentas Alsėdžiuose – pietūs, kurių metu svečiai degustavo ne tik žemaitiško šmakalo su bulvėm ir spirgine, bet ir ypatingo, pagal labai seną receptą pagaminto patiekalo, pavadinto „Vyskupų bliūdu“.

Vėliau žurnalistai vyko į Renavo dvarą, kur broliai Narutavičiai praleido dalį vaikystės. O iš ten – į šalia Platelių ežero esančią sodybą-žirgyną „Virš ąžuolų“, kurioje organizuojamos vaikų ir suaugusiųjų stovyklos, galima pajodinėti žirgais. Kita stotelė – naujovė Plungės rajone: „Vyndarių sodyba“, kurioje svečiai turėjo progą padegustuoti naminių vynų.

Žemaitiškų patiekalų vakarienei turo dalyviai buvo pakviesti į restoraną „Skalvija“, o nakvynei – į viešbutį „Oginski Hotel“.

„Džiaugiamės nauju pavasariniu startu ir tikimės, kad Plungės rajonas bus ne kartą minimas žiniasklaidoje ir tinklaraščiuose“, – po turo sakė Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė. 

Plungės turizmo informacijos centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.