Žmonėms su negalia – apie ekstremaliąsias situacijas

2024-02-22

Plungės rajono savivaldybės administracija surengė susitikimą su rajone veikiančių žmonių su negalia bendruomenių vadovais. Susitikimo tikslas – supažindinti ir aptarti:

Neįgaliųjų reikalų departamento  prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas rekomendacijas https://www.ndt.lt/ekstremaliosios-situacijos-neigaliesiems/

Pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms Lietuvoje vadovą asmenims su negalia ir vyresnio amžiaus asmenims https://www.ndt.lt/wp-content/uploads/Ar-jus-esate-pasiruose.pdf

Rekomendacijas „Kaip pasiruošti ekstremaliai situacijai?“
https://www.ndt.lt/wp-content/uploads/Ar-jus-esate-pasiruose.-VertintasMB.pdf.

Susitikime dalyvavo Plungės rajono savivaldybės parengties pareigūnas Vidmantas Mončys, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos regiono vadovė Jolanta Jonikienė bei žmones su negalia buriančių draugijų – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaurės Rytų centro, Sergančiųjų cukriniu diabetu klubo, Plungės rajono žmonių su negalia draugijos, Telšių apskrities sergančiųjų nervų-raumenų ligomis asociacijos, Cerebrinio paralyžiaus asociacijos Plungės skyriaus, Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubo „Telšių atjauta“, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Plungės viltis“ – vadovai.

Susitikimo metu aptarti ir išklausyti žmonių su negalia lūkesčiai, pastebėjimai, atsakyta į jų klausimus, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų atvejais. Diskutuota apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms, reagavimą, pagalbos suteikimą asmenims su negalia ir pagyvenusiems asmenims ištikus nelaimei.

Po pirmojo susitikimo nuspręsta, jog ši informacija reikalinga ne tik draugijų vadovams, bet ir visiems nariams. Tad nutarta organizuoti ir daugiau susitikimų: vasario 20-ąją bendrauta su Plungės rajono žmonių su negalia draugijos nariais, kovo 15-ąją specialistai susitiks su Telšių apskrities sergančiųjų nervų-raumenų ligomis asociacijos nariais.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.