Žmogus su negalia – irgi žmogus!

2022-10-06
Cerebrinio paralyžiaus asociacija

Spalio 6 d. minima Pasaulinė cerebrinio paralyžiaus diena. Jau 24 metus Plungėje veikia Cerebrinio paralyžiaus asociacijos Plungės skyrius. Pasaulinės cerebrinio paralyžiaus dienos proga norime supažindinti su cerebriniu paralyžiumi, savo veikla ir palinkėti žmonėms su cerebriniu paralyžiumi ištvermės ir nebijoti gyventi.

Cerebrinis paralyžius – raidos sutrikimas dėl galvos smegenų pažeidimo. Šis sutrikimas išlieka visą gyvenimą. Cerebrinis paralyžius žmogui gali pasireikšti nuo vienos galūnės pakenkimo iki visą kūną apimančio paralyžiaus, kartu gali būti silpnas regėjimas, aklumas, kurtumas, epilepsija, intelekto sutrikimas. Viskas priklauso nuo smegenų pažeidimo lygio.

Nesvarbu, kiek savarankiškumo iš žmogaus atima cerebrinis paralyžius, jis negali atimti žmogiškumo, noro gyventi, turėti jausmus ir poreikio būti visuomenės dalimi, turėti draugų. Sakysim, žmogus dėl silpno regėjimo nešioja akinius, juk dėl to jis netampa prastesniu ir jo neatstumiame. Tai dėl ko kitaip žiūrime į žmogų, negalintį vaikščioti ir sėdintį neįgaliojo vežimėlyje. Juk fizinės galimybės lemia pagalbos poreikį, bet neužkerta žmogui su negalia galimybių mokytis, dirbti, vairuoti automobilį, neatima jausmų ir nepaverčia to žmogaus daiktu. Žmogų žmogumi padaro ne fizinė išvaizda ir galimybės, o socialumas, bendravimas su kitais žmonėmis, sugebėjimas suprasti ir jausti jausmus.

Cerebrinio paralyžiaus asociacijos Plungės skyrius – nevyriausybinė organizacija vienijanti neįgaliuosius ir jų šeimos narius bei atstovaujanti jų interesus. Organizacija nuo 2012 m. vykdo Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus – finansuojamus valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Nuo kitų metų šios paslaugos tampa akredituotomis.

Vykdydami šių metų projektą, neįgaliesiems siūlome dalyvauti Neįgaliųjų dienos užimtumo veikloje (pirmadienį ir trečiadienį nuo 10 val. Vytauto g. 29) – grupėje mokomės savarankiško gyvenimo įgūdžių. Individuali paslauga neįgaliajam (kasdien) – neįgaliojo namuose sprendžiame dėl negalios kylančias problemas, suteikiame galimybę artimiesiems atsikvėpti, jei reikia nuvežame į įstaigas. Neįgaliųjų artimieji vieną kartą per mėnesį aptaria aktualias problemas, naujoves tėvų grupėje, taip pat emociškai vieni kitus palaiko.

Kaip nevyriausybinė organizacija iš rėmėjų lėšų organizuojame stovyklas, ekskursijas ir kitas veiklas.

Žmogus su negalia – irgi žmogus! Suteikime galimybes ir bendravimo džiaugsmą žmogui su negalia gyvenančiam šalia mūsų, juk pasakyti labas nekainuoja, bet žmogus – net jei jis bendrauti gali tik akimis, tikrai jums atsakys!

Kristina Drungilienė,

CPA Plungės skyrius

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.