Žlibinų Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčiai – 250  metų!

2023-09-26
2023-10-01 Žlibinų bažnyčia, 250 metų

Šiemet sukanka 250 metų, kad Žlibinuose buvo pastatyta pirmoji medinė bažnyčia. Minint šią gražią sukaktį, spalio 1-ąją Žlibinuose rengiama šventė: bus prisiminta bažnyčios istorija, aukojamos šv. Mišios, o po jų visi bus pakviesti į agapę.

1773 m. Žlibinų dvarininkas Mykolas Šukšta padovanojo valaką žemės ir pastatydino pirmąją medinę bažnyčią. Ji pastatyta vietoj čia stovėjusios koplyčios su Švč. Mergelės Marijos paveikslu.

Ilgainiui medinė bažnyčia apiro, todėl 1845 m. Vladislovas Šukšta, padedant vietos gyventojams, ją atnaujino.

XIX a. pabaigoje buvo sudarytas komitetas, kuris nusprendė vietos gyventojų lėšomis Žlibinuose statyti naujus maldos namus. Daugiausiai aukojo minėtojo komiteto pirmininkas, Purvaičių kaimo ūkininkas, žinomo visuomenininko, kraštotyrininko, profesoriaus Igno Končiaus tėvas Antanas Končius.

1898 m. pagal Piotro Serbinovičiaus projektą buvo pastatyta ir pašventinta nauja bažnyčia, kuriai suteiktas Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos vardas. Ši bažnyčia tris dešimtmečius buvo Kantaučių bažnyčios filija, o 1929 m. patvirtinta atskira Žlibinų parapija.

Nuo 1960 m. parapijiečiai ilgam buvo netekę savo maldos namų – okupantai ir jų pavaldiniai uždarė bažnyčią, ji buvo naudojama kaip sporto salė ir nereikalingų daiktų sandėlis.

1989 m. tikintieji bažnyčią susigrąžino, suaukotomis lėšomis suremontavo, o 1992 m. ji vėl buvo pašventinta.

Parapijiečiai ir dabar rūpinasi savo bažnyčia, aukoja jos remonto ir tvarkymo darbams, padeda vietos verslininkai ir Plungės rajono savivaldybė. 2018 m. ji perdažyta, padaryti nauji laiptai, 2021 m. sutvarkyta elektros instaliacija ir priešgaisrinė apsauga. 2022 m. atstatyti nugriuvę autentiški mūriniai varteliai į buvusios klebonijos pusę, atlikta daug kitų darbų.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.