Žirgų konkūro varžybos Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti

2019-09-04


 

Jau devintąjį kartą į Mykolo Oginskio žirgyno stadioną Plungėje susirinko 51 raitelis iš visos Lietuvos – susirungti dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės.

Plungiškiams ir Plungės svečiams džiugią ir šventišką nuotaiką kėlė ne tik galingi gražuoliai žirgai (konkūre dalyvavo 72), kuriuos raiteliai atsivežė iš Šalčininkų, Vilniaus, Smalininkų, Kauno, Šiaulių, Joniškio, Palangos, Priekulės, Rusnės, Lietuvos žirgyno „Nemuno“ filialo. Konkūrą užburiančiu reginiu nuspalvino vilnietė dailiojo jojimo atstovė, daugkartinė Lietuvos čempionė, tarptautinių varžybų prizininkė ir nugalėtoja Sandra Sysojeva su savo mokine Natalija Dmuchovska – 2019 metų jaunių čempione, nacionalinių varžybų prizininke. Sandros ruošti žirgai – jaunas šešiametis Jack Daniels ir devyniolikos metų Grand Prix laimėtojas žirgas Forvateris muzikinių duetų pasirodyme nepaliko abejingų nei žiūrovų, nei sportininkų. O kur dar aplinką puošiančios spalvingos jurginų puokštės, kurias sukomponavo Telšių rajone įsikūręs „Jurginų laukas“ bei skambėjusios liaudies kapelos „Rokunda“ melodijos!

Varžybų Plungėje organizatoriai – Žemaičių dailės muziejus ir jojimo sporto klubas „Rafaella“ – taip pat džiaugiasi itin gausiai susirinkusiais žiūrovais, kurie ovacijomis mielai palydėjo tiek patyrusių, sėkmės sulaukusių, tiek ir jaunų dalyvių pasirodymą. Jauki, jurginais pražydusi varžybų aplinka ir žiūrovų palaikymas įkvėpė raitelius azartiškai kovai aikštėje. Šiemet tradiciškai dalyviai rungėsi dėl Plungės rajono mero taurės, LR Seimo nario Jurgio Razmos taurės ir spindinčios pergalės spalva Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės.

Dėl Plungės rajono mero taurių rungėsi dviejų užskaitų dalyviai skirtinguose maršruto aukščiuose.

30 debiutantų raitelių ir  sportinę karjerą pradedančių žirgelių šoko maršrutą, kuriame kliūčių aukštis iki 90 cm.

Mero įsteigta taurė atiteko Evelinai Brazdeikytei su žirgu Kadrilis, atvykusiems  iš Rusnės. Antrą vietą laimėjo Iveta Janavičiūtė su žirgu Gacha iš Smalininkų, trečioji atiteko Nojui Chmieliauskui su žirgu Pover iš Šalčininkų.

Rungtyje, kurioje kliūčių aukštis siekė 110 cm, dalyvavo 35 duetai. Taurę laimėjo Gaudenė Janavičiūtė su žirgu Žigoleta iš Smalininkų, antroji vieta atiteko Pranui Milkintui su Rivjera iš Palangos, trečioji – Raimondai Samušytei su Prisma iš Lietuvos žirgyno „Nemuno“ filialo.

Seimo nario Jurgio Razmos taurės konkūre kliūčių aukštis siekė 120 cm. Rungėsi 24 dalyviai. Pirmoji vieta ir taurė atiteko daugkartiniam šių varžybų dalyviui ir nugalėtojui Irmantui Grikieniui su Captain Morgan iš Kauno, antrą vietą laimėjo Aivaras Bataitis su Dobilu iš Šiaulių, trečioji atiteko Andriui Būzui su žirgu Milton Van Overis Z iš Šiaulių.

Dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės rungėsi 19 dalyvių, kliūtys buvo pakeltos į 130 cm aukštį, persirungiant – iki 135 cm.

Gražuolė taurė atiteko Aivarui Bataičiui su žirgu Dobilas iš Šiaulių. Antroji ir trečioji vietos – triskart Lietuvos čempionui, daugkartiniam tarptautinių varžybų prizininkui Matui Petraičiui iš Joniškio sporto klubo „Audruvis“.

Konkūro sėkmė, populiarumas neįsivaizduojami be rėmėjų. Esame dėkingi Plungės rajono savivaldybei, Jurgio Razmos Pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo draugijai, A. Klišonio KF „Inesa“, notarei Ginai Drackienei ir visiems, kurie neabejingi žirgų konkūrui Plungėje.

 

 

Jojimo sporto klubo „Rafaella“ prezidentė Genutė Šakienė


Sauliaus Narkaus nuotraukos


 


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.