Žirgų konkūro varžybos Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti (papildyta)

2014-09-12


       Rugsėjo 7-ą Plungėje jau ketvirtą kartą vyko žirgų konkūro varžybos Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti. Jose dalyvavo stipriausi žirgų sporto atstovai iš visos Lietuvos. Žiūrovus džiugino raitelių paradas, kuriame pasirodė daugkartiniai Lietuvos čempionai ir tarptautinių varžybų dalyviai Irmantas Grikienis, Matas Petraitis, Kristupas Petraitis, Kostas Gaigalas, Justas Gabalis, Martynas Seilius, Kotryna Kemajavaitė, Raimonda Samušytė ir kiti.

       Sveikino Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, palinkėjo raiteliams sėkmės, kartu pasidžiaugė, kad kasmet didėjantis dalyvių skaičius rodo, jog žirgų sportas Lietuvoje populiarėja.

       Seimo narys Jurgis Razma pastebėjo, jog, nepaisant įsibėgėjusio bulviakasio ir grybavimo sezono, žmonės rado laiko žirgų konkūro varžyboms – tai rodo glaudžius žmogaus ir žirgo santykius.

       Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis akcentavo, jog žirgas ir lietuvis, žirgas ir žemaitis – neatsiejami: juk ir mūsų herbe pavaizduotas šarvuotas raitelis su pakeltu kalaviju ir skydu – Vytis – vienas seniausių herbų Europoje.

       Viena iš pagrindinių konkūro varžybų organizatorių žirgų jojimo sporto klubo „Rafaella“ savininkė Genutė Šakienė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie organizacinio darbo, ir, neslėpdama jaudulio, palinkėjo raiteliams gero starto, o po varžybų dalyvius tradiciškai pakvietė prie cepelinų stalo. Jai talkino Judita Stonkutė.   

      Šiemet raiteliai varžėsi keturiose įskaitose. Jaunojo raitelio taurę (kliūčių aukštis – iki 1,10 m) laimėjo Jonas Bacevičius iš Pagėgių su žirgu Faktoriumi (UAB „Lietuvos žirgynas“), antroji vieta atiteko Justinui Staniui iš Palangos su žirgu Sanremo (žirgynas „Zigmo žirgai“), trečioji – Lietuvos žirginio sporto federacijos trenerio Viktoro Urbono anūkui Justui Gabaliui iš   Priekulės su žirgu Canto. Jaunojo žirgo taurė atiteko Raimondai Samušytei iš Pagėgių su žirgu Libretu (UAB „Lietuvos žirgynas“), antroji vieta – Kristupui Petraičiui iš Joniškio sporto klubo „Audruvis” su žirgu Lordano-Miro; trečioji – taip pat Kristupui Petraičiui  su žirgu Lorealu.

      Antrajame konkūre raiteliai varžėsi dėl LR Seimo nario Jurgio Razmos įsteigtos taurės (kliūčių aukštis – iki 1,20 m). Ši taurė atiteko plungiškei Rūtai Šeduikytei iš Palangos žirgyno „Zigmo žirgai“ su žirgu Haku.  Antrą vietą laimėjo Gintarė Malinauskaitė iš Vilniaus su nuosavu žirgu Cashmiru (įdomu tai, kad mergina pati iš  Vilniaus atvairavo didžiulę spec. mašiną, kurioje telpa 8 žirgai); trečią – Jonas Bacevičius su žirgu Faktoriumi.

      Trečiajame konkūre (kliūčių aukštis – 1,30 m) raiteliai susigrūmė dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės. Po persirungimo (1,35 m aukštis), kuriame be klaidų užduotis įveikė 8 dalyviai, paaiškėjo, kad trečią vietą laimėjo Irmantas Grikienis iš Kauno su žirgu Glamour Forever, antrają – taip pat Irmantas Grikienis su žirgu Perla, o festivalio prizas ir taurė iškeliavo į Vilnių – ją laimėjo Aleksejus Timofejevas su žirgu belgišku Goeje Vrijdag vardu.

      Žirgų konkūro varžybos baigėsi, įtampa atslūgo. Teisėjų kolegija – nacionalinės kategorijos maršrutų dizaineris Ladas Katinas, Lina Šarkienė ir varžybų vyriausioji teisėja bei komentatorė Daiva Leonavičiūtė – paragino konkūro varžybų nugalėtojus švęsti pergalę, laikantis tradicijų –  šampanu vaišintis iš nugalėtojo taurės.

      Graži ir saulėta diena nudžiugino „Gražiausios skrybelaitės“ konkurso dalyvius, mat, Plungės „Ryto“ ir „Babrungo“ pagrindinių mokyklų mokiniai skrybelaites puošė konkūro metu, tiesiog žiūrovų akyse, kad panelės ir damos galėtų pasimokyti, kaip išradingai, neįdedant daug sąnaudų, originaliai pasipuošti. Mergaitėms  padėjo mados studijos „Ažūrė“ vadovė Irena Platakienė ir „Dekoratyvinės tekstilės“ būrelio  vadovė Adilija Kudzevičienė bei mokytoja Jolanta Skersienė. Prizai atiteko Gretai Vaičiūtei, Simonai Akavickytei, Robertai Petrikaitei, Ugnei Ambraškaitei. Plungės verslo ir technologijų mokyklos moksleiviams talkino vadovai Daumantė Kontautaitė-Mišeikė ir Egidijus Vaškelevičius. Nugalėtojais tapo visa komanda: Laura Gierantaitė, Rūta Gedgaudaitė, Indrė Stonytė, Rasa Kučkaitė, Simona Jurkšaitė, Zenonas Varapnickas.

      Vaikai buvo kviečiami pajodinėti poniu, pasivažinėti senovine žirgais kinkyta karieta.

      Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems varžybų rėmėjams: UAB „Medinčius“, notarei Ginai Drackienei, UAB „Kertmedis“, UAB „Žalmedis“, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, UAB „Plungės duona“, sveikatos ir grožio klinikai „Medėja“, UAB „Reimeda“.

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus

Kęstučio Vaitkaus nuotraukos

 

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.