Žirgų konkūre triumfavo raitelė Kamilė su kumelaite Inga

2017-09-06
 

 

 

Jau septintą kartą Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio programą praturtina žirgų konkūro varžybos, dėl svetingo plungiškių priėmimo ir dosnaus prizinio fondo ypač vertinamos Lietuvos raitelių. Nepabūgę apie stadioną ratus sukančių debesų, varžybų aikštelėje savo drąsą ir ryžtą demonstravo nuostabūs duetai – žirgai ir raiteliai! Susirinkusių žiūrovų nuostabai finalinėje rungtyje visus vyrus varžovus įveikė jaunutės raitelės Kamilės Beržonskytės ir jos vadeliojamos kumelaitės Ingos tandemas. Taigi XII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio konkūro taurė šiemet iškeliavo į Radviliškio rajoną, į „Pušyno vila“ klubą.

Puikiai konkūro varžybas žiūrovams komentavusi varžybų teisėja vilnietė Regina Gražulienė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad šiose varžybose galimybę išbandyti jėgas turi įvairių veislių ir plauko Lietuvoje, Lenkijoje, Olandijoje, kitose šalyse užauginti kilmingi žirgai. Nors plungiškių raitelių tarp šio konkūro dalyvių nebuvo, varžybose dalyvavo prūsališkės Genutės Šakienės jojimo klube „Rafaella“ užaugintas Baltijos hanoverių veislės žirgas Rico Tores, dar tik pradedantis savo sportinę karjerą ir tą dieną nelabai norėjęs paklusti raitelei iš Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos Martynai Jonušaitei.

Į varžybas Plungėje šiemet atvyko ir tituluotų, ir jaunų raitelių. Beje, žirgų konkūras yra vienintelė olimpinė sporto šaka, kurioje moterys ir vyrai varžosi kaip lygiaverčiai konkurentai, taigi apie džentelmeniškumą čia trumpam derėjo pamiršti.

Stadione kliūtis varžybų dalyviams parinko ir išdėstė tarptautinės kategorijos konkūrų maršrutų dizaineris ir tarptautinės kategorijos teisėjas Vytautas Paznanskis. Per tris atskirus konkūrus kliūtys nuo 1,1 metro išaugo iki 1,35 metro. Maršrutai turėjo alternatyvų, kad raiteliai, žinodami savo žirgo pajėgumus, galėtų trumpinti maršrutą ir rinktis įveikiamas kliūtis.

Varžybas organizavęs Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas pasidžiaugė, kad vakarykščio lietaus neišsigandę į konkūrą atvyko visi, kurie buvo iš anksto užsiregistravę.

„Plungės dvaras be žirgų savo ateities nebeįsivaizduoja, ir Žemaičių dailės muziejus su Plungės valdžia čia planuoja įkurti net hipodromą“, – sveikindamas konkūro dalyvius didelę viltį žirgų sporto entuziastams suteikė A. Bakanauskas.

Gero starto, laimingai pasiekti finišą raiteliams linkėjo Seimo narys Jonas Varkalys, kviesdamas į Plungėje rengiamą konkūrą atvykti ir kitais metais.

Jojimo sporto klubo „Rafaella“ narė Judita Stankutė žiūrovams linkėjo gero reginio, kuris teiktų džiaugsmą visiems varžybų dalyviams.

Su gražiu Mykolo Oginskio festivalio renginiu susirinkusiuosius pasveikino Seimo narys Jurgis Razma, linkėdamas konkūro dalyviams solidariai tarpusavyje pasidalyti prizus.

„Vakar lietus Plungėje gerai numazgojo veją, kad šiandien varžybose nedulkėtų. Žirgas išties yra nuostabus Dievo kūrinys, ir neveltui Lietuvos herbe pavaizduotas raitelis ant žirgo. Te šiandien laimi tas, kuris geriausiai supranta savo žirgą ir labiausiai nori laimėti!“ – sportinį varžybų dalyvių azartą kurstė Plungės meras Audrius Klišonis.

Pirmojoje konkūro rungtyje varžytasi dėl Plungės  mero taurės. Numatytą trasą ir  1,1 m aukščio kliūtis įveikti ryžosi 17 žirgų ir kiek mažiau raitelių, mat pagal varžybų taisykles startų skaičius raiteliams nebuvo ribojamas, o tas pats žirgas tą dieną galėjo startuoti ne daugiau kaip du kartus.

Suskaičiavus trasoje užgaištą laiką, už numestą kliūtį ar žirgo nepaklusnumą gautus baudos taškus, netruko paaiškėti nugalėtojai. Atviroje klasėje, kaip pastebėjo varžybų teisėja, nugalėjo patyrimas ir jaunystė. Pirmą vietą laimėjo raitelis Sigitas Prikockas su kumelaite Cover Girl, antrą – Tadas Šeškas su žirgu Allegro, trečią –Laura Šeškienė su Evelka, ketvirtą – Aivaras Bataitis su Ruby, penktą – Justas Gabalis su Houglas.

Iš  jaunųjų raitelių (iki 18 metų) geriausiai konkūre pasirodė Vytenis Ūsas su žirgu Lyru, Linas Laurus su Baterflay, Laura Fiodorovaitė su Sanremo, Iveta Janavičiūtė su Gazele ir Aistė Beržonskytė su Donerhalda.

Pertraukėlės tarp atskirų konkūrų metu gražų jojimą su žirgu Bembiu, skambant Oginskio polonezui, pademonstravo būsima stomatologė Milda Matevičiūtė. Beje, šiam jojimui skirtas žirgas turi būti ne tik sportiškas, bet ir ypatingai gražaus sudėjimo, lankstus ir paklusnus. Bembis tą dieną tiesiog skaitė savo šeimininkės norus: bėgant ristele skersavo, keitė kojas, sukosi ant užpakalinių kojų ratu!

Konkūro su Jokeriu rungties taurę įsteigė Seimo narys J. Razma. Čia kliūčių aukštis – jau 1,2 m, kiekviena neįveikta kliūtis turi savo kainą, o vienas iš reikalavimų – įveikti paruoštą trasą per numatytą laiką, priešingu atveju kiekviena užgaišta sekundė jau suteikia pranašumą varžovui. Vadinamasis „jokeris“ – paskutinis barjeras, kuris dėl savo konstrukcijos žirgams atrodo itin nepatraukliai. Jį įveikusiems skiriami papildomi taškai.

Šiemet Seimo nario J. Razmos taurę išsivežė V. Ūsas su žirgu Lyru, antrą vietą pelnė Kamilė Beržonskytė su kumelaite Inga, trečią – Simas Pužauskas su Ceilona-S, ketvirtą – I. Janavičiūtė su Gazele, penktą – T. Šeškas su Cathinka.

Kol maniežo dizaineris rengė aikštelę finaliniam konkūrui, varžybų dalyvius ir žiūrovus linksmino Rietavo kultūros centro kapela „Subata“, įterpdama žemaitiškų pašmaikštavimų ir paeiliavimų. Oi, koks talpus ir išraiškingas tas žemaitiškas žodis ir mūsų platumų humoras!

Kliūtys rungtyje tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti buvo pakeltos į 1,3 m aukštį. Varžytis galėjo visi užsiregistravę, o nugalėtojai turėjo paaiškėti iš tų, kurie šį konkūrą įveiks be klaidų. Jiems teko garbė persirungti tarpusavyje, kai kartelės buvo kilstelėtos į 1,35 m. aukštį.

Dėl festivalio prizo varžėsi T. Šeškas su Abu Dabi, Ovidijus Janavičius su Bela, Simas Pužauskas su Ceilona-S, A. Bataitis su Ruby, K. Beržonskytė su Inga, Justas Gabalis su Cassander Z, T. Šeškas su Cathinka. Be baudos taškų šią rungtį įveikėtik keturi raitelio ir žirgo tandemai,  jiems kliūtys buvo pakeltos iki 1,35 m, ir teko dar kartą įveikti numatytą distanciją.

Apmaudu, tačiau po vieną kliūtį per paskutinę rungtį kliudė ir Ceilona-S, ir Ruby, ir Inga, ir Cassander Z! Nugalėtojas paaiškėjo įvertinus šios rungties varžybų dalyvių trasoje užgaištą laiką.

XII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurė ir specialus žirgui skirtas apsiaustas buvo įteiktas Kamilei Beržonskytei ir jos septynerių metų kumelaitei Ingai! Garbinga antroji vieta teko A. Bataičiui, jojusiam  su žmonos nuosavybe Ruby, trečioji vieta skirta raiteliui, treneriui ir šeimos veislyno savininkui S. Pužauskui su Ceilona-S, penktoji – 2013 metų konkūro čempionui T. Šeškui su Abu Dabi.

Konkūro dalyviai iškilmingai aikštėje apšuoliavo garbės ratą ir atsisveikino su žiūrovais iki kitų metų.

 

Plungės rajono savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.