Žiniasklaida – naudingas, tačiau ne visada patikimas naujienų šaltinis

2017-12-01
Komisija ir dalyviai
Indre Stonkuvienė


Tokiomis ir panašiomis įžvalgomis dalijosi lapkričio 23 d. Plungėje vykusio nacionalinio projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ renginio dalyviai. Visi jaunuoliai pasisakė tema „Kaip nepasiklysti netikrų naujienų pasaulyje“.

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas kartu su televizijos laidų vedėja Indre Stonkuviene, Jaunimo Europos komandos „Alumni“ nare Greta Zaburaite ir 2016 metų „Eurodebatų“ I vietos nugalėtoju Modestu Šaltupiu. Nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, bet ir  renginio žiūrovai.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, ketvirtoji vieta atiteko Plungės „Saulės” gimnazijos mokiniui Tautvydui Pileliui, trečioji – Gabijai Sabeckytei iš Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos; antroji – Platelių gimnazijos abiturientei Rasai Burkevičiūtei, o nugalėtoju tapo  Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleivis Mykolas Mažukna.

„Dauguma žurnalistų, viešų asmenų, informuojančių ir supažindinančių mus su aktualiausiomis naujienomis, yra linkę iškraipyti tiesą ir faktus, nutylėti dalį esminės informacijos, visa tai pridengdami pataikavimu viešajai nuomonei, publikos aukštinimu ir dirbtinių jausmų ir emocijų kūrimu”, – teigia renginio nugalėtojas Mykolas Mažukna, kuris jau gruodžio 11 dieną varžysis finale Vilniuje.

Prieš tai finalininkai savo įgūdžius galės patobulinti viešojo kalbėjimo mokymuose gruodžio 10 d. paskaitoje apie strateginę komunikaciją bei apsilankę Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamente. Paskutinius patarimus finalininkai vakarienės metu gaus iš Humoro klubo narių.

„Eurodebatų“ nugalėtojai bus apdovanoti kvietimais į „Login 2018“ bei pagrindiniu prizu – kelione į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.  

„Eurodebatus“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos nariai, bendradarbiaudami su LR Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijomis, žurnalu „IQ“, Humoro klubu.

Mykolas Mažukna Tautvydas Pilelis

Daugiau informacijos apie projektą interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

 

Jaunimo Europos komandos narė
Agnė Piepaliūtė,
tel.  +370 639 18 040,
el. paštas piepaliutea@gmail.com,
www.pazinkeuropa.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.