Žemės ūkio specialistų rengimui skirtas sektorinis centras Plungėje padės spręsti šalies ūkininkų problemas

2015-11-17

Lietuvoje į steigti beveik visi sektoriniai praktinio mokymo centrai už Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas. Penktadienį Plungės technologijų ir verslo mokykloje atidarytas 41-asis iš 42 suplanuotų tokių centrų – Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektorinis centras. Vakarų Lietuvos regione tokio tipo sektorinis praktinio mokymo centras yra vienintelis.

„Centras aprūpintas šiuolaikiška praktiniam mokymui reikalinga į vairia žemės ūkio technika ir į ranga, mokiniai čia mokysis naudotis moderniomis transporto priemonėmis ir kita autoserviso technika bei prietaisais. Toks atsinaujinimo procesas, kai kartu keičiasi ir profesinio mokymo į vaizdis, mane labai džiugina, o svarbiausia, kad praktinio mokymo svarbą suvokia ir mūsų jaunimas“, – centro atidaryme kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektoriniame centre rengiami į vairių kategorijų traktorininkai, vairuotojai, žemės ūkio mašinų technikai, mokoma ūkininkavimo pagrindų. Plungės, Rietavo, Telšių, Šilalės, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonų mokiniai, ūkininkai ir žemės ūkio bendrovių darbuotojai šiame centre galės mokytis bei kelti kvalifikaciją pagal pirminio ir tęstinio profesinio mokymo programas, į gyti profesinei veiklai trūkstamų žinių ir gebėjimų arba juos atnaujinti, tobulindami ar pakeisdami turimą profesinę kvalifikaciją. Tai, anot švietimo ir mokslo ministrės, yra labai svarbu, nes pastaraisiais metais šalies ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės į sigyja į vairios modernios žemės ūkio technikos ir į rangos. „Dažnai pasitaiko, kad besinaudojantiems šia technika pritrūksta teorinių žinių ir praktinių į gūdžių jų eksploatavimui, priežiūrai ir remontui. Dabar jiems galės pagelbėti naujasis Plungės sektorinis praktinio mokymo centras“, – pažymėjo ministrė.

Centro paslaugomis taip pat galės naudotis ir socialiniai partneriai, regiono darbdaviai bei pavieniai asmenys. Numatoma, kad centras taip pat padės sumažinti Darbo biržoje registruotų profesinio mokymo absolventų skaičių, bus sukurtos naujos, populiarios darbo rinkoje pirminio ir tęstinio mokymo modulinės programos.

Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektorinio centro į rengimui skirta šiek tiek daugiau kaip 1 mln. eurų.  Projekto metu atliktas mokyklos praktinių užsiėmimų pastato kapitalinis remontas, vidaus patalpų remonto darbai, į sigytos transporto priemonės, į vairios žemės ūkio technikos ir mašinos bei kitos autoserviso į rangos.

 

Visas pranešimas spaudai ir nuotraukos >>>

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.