Žemdirbiams – padėkos už duoną kasdienę, ištvermę ir darbštumą

2015-11-18


       Jau ne vienerius metus, besibaigiant spaliui, mūsų rajono žemdirbiai susirenka į būrį, kad pasidžiaugtų derliumi, aptartų kilusius sunkumus, pabendrautų ir gražiausiai besitvarkančiuosius apdovanotų. Spalio 30-ą į Plungės kultūros centrą atvyko gausus būrys ne tik žemės dirbėjų, bet ir garbingų svečių iš Seimo, Žemės ūkio ministerijos, vietinės valdžios atstovų.

      Smagiu šokiu ūkininkus ir jų pagerbti atvykusiuosius pirmiausia pasveikino Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“ (vadovė Ilona Baltikauskaitė). Visą vakarą žemdirbius džiugino ne tik „Suvartuko“ šokiai, bet ir liaudiškos muzikos kapelos (vadovas Vidmantas Žilinskas) grojimas, vokalinio ansamblio (vadovė Valentina Balčiauskienė) skambios dainos.

      Sveikindamas ūkininkus, meras Audrius Klišonis linkėjo, kad ateinantys metai būtų lengvesni, kad žemę dirbantieji galėtų galvoti ne tik apie išgyvenimą, kad ūkiai klestėtų.

      Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir viceministras Saulius Cironka Plungės rajono ūkininkams dėkojo už kantrybę, ištvermę ir darbštumą, už tai, kad nenuleido rankų, kai užklupo sunkumai. Ministrė už novatorišką pieno ūkio plėtojimą įteikė padėkos raštus Šateikių seniūnijos ūkininkams Daliai ir Fabijonui Zemeckiams bei Žemaičių Kalvarijos seniūnijos ūkininkams Zenoidai ir Sauliui Petručiams.

      Seimo narys Jurgis Razma, kaip ir ministrė, dėkojo žemdirbiams už ištvermę, o Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas linkėjo gerų kainų. Už sėkmingą pieno ūkio plėtojimą A. Stančikas padėkos raštais apdovanojo Severiną ir Romaną Pušinskus, Donatą ir Domą Masiliauskus, Raimondą ir Gediminą Bartkevičius.

      „Dėkoju, kad esate darbštūs, mylintys gamtą. Tik mylintis gamtą nesusvetimėja“, – žemdirbiams kalbėjo Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Julius Meškauskas.
„Jau prieš du šimtus metų buvo rašoma, jog žemdirbiai valgyti turėjo visada, bet gerai niekada negyveno“, – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Už aktyvią visuomeninę veiklą ir pienininkystės ūkio plėtojimą padėkos raštas įteiktas Nijolei ir Arvydui Prišmontams.

      „Žemdirbys turi būti stiprus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Kad ir sunku, nenuleiskime rankų, juk esame visiems reikalingi. Kad būtų daug pieno, gyvulių, didelis derlius. Kad ant stalo nieko netrūktų“, – ūkininkams kalbėjo Ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys.

      Tradiciškai per Žemdirbių šventę apdovanojami gražiausiai savo ūkius ir sodybas tvarkantys ūkininkai. Taigi, šiais metais konkurso „Metų ūkis 2015“ trečioji vieta atiteko Babrungo seniūnijoje ūkininkaujantiems Irmai ir Albertui Urbonams. Antroji vieta – Daivai ir Rolandui Raudžiams iš Žemaičių Kalvarijos seniūnijos. Na, o pačiu geriausiu ir verčiausiu nusipelnė vadintis Adolfinos ir Vytauto Lukauskų ūkis (Nausodžio sen.).

      Už gražiausią sodybą trečioji vieta skirta Daivai ir Egidijui Bundauskams (Žemaičių Kalvarijos sen.). Antroji – Vaidai ir Edmundui Silkauskams (Alsėdžių sen.). Pačia gražiausia šiais metais išrinkta Nijolės ir Alfonso Kaunų sodyba (Nausodžio sen.).

      Kaip sakė renginio vedėjai, rajone daug ūkininkų, kurie, be darbo žemės ūkyje, dar spėja savo sodybas prižiūrėti ir puoselėti. Tad apdovanojimų nusipelnė ir gražiausių ūkininkų sodybų šeimininkai. Trečiosios vietos laimėtojas – Algimantas Plaščiauskas (Alsėdžių sen.), antroji skirta Almai ir Antanui Zabičiams (Paukštakių sen.). O garbingiausia pirmoji vieta atiteko Rasai ir Andriejui Petreikiams (Žlibinų sen.).

      Pasidžiaugta ir tuo, kad rajone ne tik pavieniai asmenys tvarkosi, bet ir gyvenvietės siekia, kad kaime ar miestelyje būtų malonu ne tik atvažiuojantiems ar pravažiuojantiems, bet ir ten gyvenantiems. Šiais metais gražiausiai besitvarkančia gyvenamąja vietove išrinktas Žemaičių Kalvarijos miestelis.

      Dovanos buvo išdalytos, gražiausiai sveikinimai išsakyti, tačiau skirstytis niekas neskubėjo. Žemdirbiai, nors trumpam pamiršę savo rūpesčius, liko pabūti smagioje vakaronėje.

 

Laikraščio „Plungė“ informacija 

Sauliaus Narkaus nuotraukos


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.