Žemaitiško rašto metai startavo!

2024-01-29

2024 metai Plungės rajono savivaldybėje paskelbti Žemaitiško rašto metais, ir pirmasis šiems metams dedikuotas renginys jau įvyko: sausio 23-iąją Plungės vaikų bibliotekoje atidaryta paroda, kurios autoriai – ne iškilūs menininkai, ne žymūs kūrėjai, o visiškai paprasti žmonės – Plungės krizių centro gyventojai, kurių darbai – ypač jaukūs, jautrūs, tarsi atkeliavę iš vaikystės laikų.

„Labai sveikinu pradėjus Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu paskelbtus Žemaitiško rašto metus ir džiaugiuosi tuo gražiu bendradarbiavimu – Plungės vaikų bibliotekos ir Plungės krizių centro. Atrodo, tokios skirtingos įstaigos, bet, kaip matome, turinčios ir daug bendro. Nustebinote savo darbais, iniciatyvomis. Nuoširdžiai dėkoju už tai, kad keliatės ir einate į priekį, o tai – geros žinios pranašas. Pirmiausia sveikinimai – autoriams! Kad nenuleidžia rankų ir skatina judėti – Plungės krizių centro direktoriui Gintarui Armaliui, o labiausiai – iš visos širdies su šiais žmonėmis dirbančiai Ramutei Gedgaudienei“, – į parodos dalyvius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Eksponatų gausią parodą gyrė Plungės viešosios bibliotekos direktorė Gintarė Gurevičiūtė, tuo, kad turi kūrybingą ir žmones į dirbtuves sukviesti gebančią darbuotoją Ramutę, džiaugėsi Krizių centro vadovas Gintaras Armalis. „Ji tingėti ir užsisėdėti neleidžia – pereidama per kambarius šūkteli „Opa, opa!“ ir žmonės jau renkasi prie darbų“, – pasakojo direktorius.

Plungės krizių centro gyventojams darbas dirbtuvėse –  tai užimtumas, užsimiršimas, o kartu ir – saviraiška, talentų atskleidimas. Šioje parodoje eksponuojami žemaitiškos sodybos pastatų maketai, įvairiausi namų apyvokos daiktai, visa kolekcija vabalų „viešbučių“, o taip pat – ir angelų. Prie kiekvieno eksponato – žemaitiškas užrašas: truoba, kūtė, tuora, špokėnīčė, pruosos, drobīnas, rožončios, aniuols…

Šios parodos autoriai – Elvyra, Virgilijus, Petras, Volodia, Bronius, Stasys ir keturi Kazimierai – kuklūs, bet darbštūs ir kūrybingi. Juolab kad dirba, kaip sakė jų kuratorė Ramutė, naudodami tik pjūklus, peilius, švitrinį popierių ir, žinoma, savo rankų ir širdies šilumą.

Ačiū už šiltą ir jaukią Žemaitiško rašto metų pradžią!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.