Žemaitijos nacionalinis parkas pasitiko neįgaliuosius

2017-07-18

 Praėjęs, nors ir lietingas, liepos 8-osios šeštadienis kai kuriems Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos (ŽNPD) darbuotojams ir savanoriams buvo ypatingas. Ypatingas tuo, kad jie turėjo galimybę dalyvauti neį galiųjų maratone „Nugalėk save“.

 Lietuvos žmonių su negalia sąjunga 2017 m. liepos 5-12 d. organizavo neį galiųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais, maratoną. Tai buvo jau 13 maratonas, kuris prasidėjo Pakruojyje ir užsibaigė Šventojoje. Visas maršrutas sudarė daugiau nei 220 kilometrų, kurių didžiają dalį maratonininkai stengėsi į veikti vežimėliais. Šio projekto pagrindinis tikslas – didinti žmonių su negalia, ypatingai judančių neį galiųjų vežimėliais, fizinį aktyvumą, motyvaciją sveikai ir naudingai leisti laisvalaikį , keliauti bei pažinti. Tuo pačiu kelti neį galiųjų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinti neį galiųjų socialinę atskirtį , formuoti teigiamą požiūrį į žmones su negalia.

 Šiais metais pirmą kartą į maršrutą buvo į traukta Žemaitijos nacionalinio parko teritorija, atkarpa nuo Alsėdžių iki Platelių miestelio (daugiau nei 20 km). Pakviesti dalyvauti šioje akcijoje ŽNPD darbuotojai prie maratono dalyvių prisijungė Alsėdžių miestelyje. Kas ratuoti dviračiais, kas neį galiųjų vežimėliais su varytuvais patraukė Platelių link. Tik prasidėjus kelionei, ėmė lyti, tačiau tai dalyvių nesustabdė. Neskubėdami, trumpai atsikvėpdami, visi greitai pasiekė dviračių taką, kuris, pasak pačių neį galiųjų, puikiai tinka keliauti ir neį galiųjų vežimėliais. Negana to, maratono dalyviai turėjo galimybę išbandyti ir dalį Šeirės pažintinio tako, kuriuo veda ir nedidelė dviračių tako atkarpa. Visi liko maloniai nustebinti, nes gana nemaža šio tako dalis, nepaisant kalvoto reljefo, puikiai tiko vežimėliais keliavusiems maratono dalyviams. Tiesa, jei būtų keliaujama nuo Platelių miestelio pusės, statesnių į kalnių būtų daugiau.

 Džiugu ir tai, kad maratone dalyvavę ŽNPD darbuotojai ir savanoriai patys turėjo galimybę išbandyti neį galiųjų vežimėlius. Tai buvo gera patirtis, padėjusi suprasti, kiek fizinės ištvermės ir pasirengimo reikalauja toks keliavimo būdas. Toliau aplankę Šeirės taką ir planuojamą rekonstruoti Platelių apžvalgos aikštelę, maratonininkai patraukė per Platelių miestelį į Platelių dvaro parką ir apsistojo netoliese esančiame stadione. Praleidę naktį Plateliuose, maratono dalyviai patraukė Salantų pusės link į galutinę stotelę Šventojoje.

 Renginio organizatoriai ŽNPD darbuotojams suteikė išskirtinę galimybę dalyvaujant šiame žygyje susipažinti su neį galiųjų gyvenimo būdu bei sužinoti daugiau apie teigiamus ir neigiamus parko infrastruktūros pritaikymo neį galiesiems aspektus iš pirmų lūpų. Iš to, ką išgirdome ir pamatėme, galime teigti, kad keliauti dviračių taku aplink Platelių ežerą gali ne tik dviratininkai, bet ir žmonės neį galiųjų vežimėliais.

 

Rovena Augustinė,

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.