Žemaitijoje gyvenusios žydų tautos palikimas – naujame leidinyje

2019-12-19


 

Ant muziejininkų stalo jau guli naujas Žemaičių dailės muziejaus ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto leidinys – „Žemaitijos žydų kultūros paveldo atspindžiai“ (sudarytojai – Hektoras Vitkus ir Jolanta Skurdauskienė), Klaipėda: Klaipėdos universiteto leidykla, 2019 m.   

Nepaprastai turtinga ne vieną šimtmetį Žemaitijoje gyvenusios žydų tautos palikimo tema yra palyginti mažai nagrinėta, tačiau labai svarbi krašto savitumo pažinimui, jo turistinio potencialo atskleidimui. Leidinio idėja subrendo 2018 metais, Žemaičių dailės muziejui rengiant projekto (vadovė dr. Jolanta Skurdauskienė), skirto Žemaitijos žydų istorijai ir paveldui, paraišką Lietuvos kultūros tarybai. Galutinė leidinio koncepcija minėtame projekte buvo „aprobuota“ kartu su partneriais: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu bei Lietuvos istorijos institutu. Projektą taip pat palaikė ir parėmė Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas, Kultūros paveldo departamentas, Plungės rajono savivaldybė.  

Į šią knygą įtraukti tekstai nėra vienerių metų veiklos rezultatas – skaitytojų dėmesiui pateikti moksliniai straipsniai ir apžvalgos yra ilgametis žydų istorijos ir kultūros paveldo Žemaitijoje tyrėjų darbas. Straipsnius ir šaltinio publikaciją leidiniui parengė: Klaipėdos, Vilniaus universitetų, Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų, Kretingos, Švėkšnos muziejų darbuotojai, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos specialistai, daug metų paveldą tyrinėjantys architektai.

Knygos leidėjai ir sudarytojai nuoširdžiai dėkoja visiems palaikiusiems šį sumanymą ir padėjusiems jį įgyvendinti.   

Leidinį įsigyti galite Žemaičių dailės muziejaus kasoje. Taip pat jo ieškokite Plungės ir didžiosiose Lietuvos viešosiose bibliotekose.

 

Žemaičių dailės muziejaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.