Žemaitės memorialiniame muziejuje atidaryta tekstilės paroda „Palikta rankų šiluma“

2014-08-17

 

Šiuolaikinė tekstilė savo formomis, medžiagomis, išraiškomis provokuoja žiūrovų smalsumą, leidžia ne tik menininkui laisvai interpretuoti, niuansuoti vis kitą minties atspalvį , menamos ir esamos temos gilumą, bet ir žiūrovui paliekamas platus matymo laukas.

Šioje parodoje eksponuojami Lietuvos tekstilę reprezentuojančių Zinaidos Dargienės, Marijonos Sinkevičienės, tekstilininkų pasaulyje gerai žinomų menininkių Onos Riaubaitės-Staskevičienės, Virginijos Degenienės, Laimutės Kozlovienės, Nijolės Sitonytės, Vandos Kubiliūnienės, Gražinos Kriaunevičienės darbai.

Paroda išsiskiria idėjų, temų bei technikų gausa: nuo išraiškingų ir netikėtų formų V. Degenienės „Žemaičių skarose“, Eglės Petraitytės-Talalienės „Pusryčiuose pas mamą“ iki tradicinių raiškų Mildos Dulkytės gobelene „Raudona“. Medžiagiškumas, tobulas technikos į valdymas, tradicijų ir novatoriškumo dermė padeda menininkėms atskleisti kūrinio idėją, išryškina svarbiausias žmogaus egzistencijos, globalaus pasaulio suvokimo prasmes.

Unikalioje aplinkoje, kurioje dera brandžios vasaros spalvos ir tradicinės tekstilės pavyzdžiai, puošiantys Žemaitės memorialinį muziejų, harmoningai į silieja ir  šiuolaikinės tekstilės paroda. Ji lankytojams  suteikia galimybę pamatyti tą per šimtmečius nutiestą liaudies kūrybos kelią, vedantį į nūdienos tekstilės perspektyvas. Tai tarsi paroda parodoje. Meniniai objektai, sukurti derinant tradicines ir netradicines medžiagas, išryškina smarkiai pakitusį šiuolaikinį pasaulį bei sampratą, kad tekstilė – tai kažkas „minkšto, šilto ir jaukaus“. Šiandien menininkėms atsiveria neį tikėtinos galimybės: tiek medžiagų, tiek technologijų, technikų bei meninių raiškų prasme. Jų darbai kviečia diskusijai, kokia tekstilės, kaip meno šakos, vizija XXI amžiuje, kas joje labiau dominuoja –  mokslo ir meno pažanga, praktinės funkcijos ar menininko idėjos konceptualumas? Ir vis tik, kad ir kaip toli bebūtume nukeliavę, nejučiom norisi lyginti senosios tekstilės darbus su šiuolaikine, o atradus panašumą – nudžiugti…

 

Danutė Einikienė


Ilonos Linkevičienės nuotr.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.