Žemaičių Kalvarijos mokykloje – dviguba šventė

2015-04-23




           Balandžio 17-ą nuo pat ryto Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje buvo jaučiamas prieššventinis jaudulys – visa jos bendruomenė su nekantrumu laukė numatytojo renginio pradžios. Tądien iškilmingai atidengta gimnazijos iškaba, paminėtas mokymo įstaigos 370 metų jubiliejus.

         Visų pirma mokiniai ir pedagogai susirinko Žemaičių Kalvarijos bazilikoje, kur už gimnaziją ir jos bendruomenę buvo aukojamos šv. Mišios. Po jų su trankia muzika, kurią grojo jungtinis Žemaičių Kalvarijos, Alsėdžių ir Platelių pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Platelių meno mokyklos vadovo Virginijaus Valančiaus, grįžo prie mokymo įstaigos.

         Kaip susirinkusiesiems sakė Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ vadovas Bronius Kleinauskas, pernai gruodžio 22 dieną švietimo ir mokslo ministras pasirašė įsakymą dėl miestelio vidurinės mokyklos vykdomos vidurinio ugdymo programos akreditavimo. Na, o gruodžio 30-ą Plungės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti mokyklos pavadinimą ir nuo 2015-ųjų sausio 1-osios vadinti ją Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija.

         Šią žinią mokytojai, mokiniai ir Žemaičių Kalvarijos bendruomenė sutiko audringais plojimais. Gimnazijos pavadinimo iškabą atidengti buvo pakviesti Seimo narys Jurgis Razma, Telšių vyskupas Jonas Boruta, Savivaldybės meras Audrius Klišonis ir mokymo įstaigos direktorius Zenonas Garbenčius. Vyskupui pašventinus iškabą, skambant Lietuvos himnui, prie mokyklos suplevėsavo Lietuvos, Žemaitijos ir gimnazijos vėliavos. „Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „Išeidami palikim medį, kad turėtų, kur gyventi sugrįžęs paukštis“, – sakė renginio vedėjai. Kad grįžę į gimtuosius namus gimnazistai prisimintų šią šventę, prie mokyklos pasodintas ąžuoliukas.

         Po trumpos pertraukėlės, per kurią svečiai apžiūrėjo mokyklą, pabendravo su mokytojais, Žemaičių Kalvarijos kultūros centre susirinkusiųjų laukė buvusių ir esamų mokinių atliekami muzikos kūriniai, sveikinimo žodžiai, dovanos.

         Pirmoji dovaną įteikė buvusi mokyklos auklėtinė Aistė Pilibavičiutė. Mintimis apie savo mokymo įstaigą pasidalijo ir esami gimnazistai bei jų klasių vadovai.

         Tardamas sveikinimo žodį, direktorius Z. Garbenčius prisiminė, kad per 200 metų laikotarpį Žemaičių Kalvarijos mokyklai antrą kartą suteikiamas gimnazijos vardas. Pirmąsyk šis statusas išlaikytas vienuolika metų. Vadovas apgailestavo, kad nuo paskutinio mokyklos jubiliejaus anapilin iškeliavo net šeši mokytojai. Jų atminimas pagerbtas tylos minute.

         Z. Garbenčius džiaugėsi, kad Žemaičių Kalvarijos gimnazija – viena seniausių mokyklų Žemaitijoje ir kad čia mokėsi Motiejus Valančius, Simonas Daukantas. Malonu, kad į šią dvigubą šventę atvyko ir ankstesnė mokyklos direktorė Aleksandra Šatikienė bei gausus būrys bendraminčių, draugų, rėmėjų…

         Galimybe pabūti dviguboje šventėje nuoširdžiai džiaugėsi ir J. Razma. Pasak jo, gimnazijos statuso suteikimas – kokybiško darbo įrodymas. Seimo narys linkėjo siekti, kad mokykloje būtų gera, kad joje būtų išugdomi dori, atsakingi Lietuvos piliečiai.

         Ilgų gyvavimo metų, sėkmės ugdant jaunąsias asmenybes mokyklos vadovui ir pedagogams linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir daugelis svečių.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ medžiagą

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.