Žemaičių Kalvarijos gaisrinę pasiekė padidinto pravažumo „Iveco Magirus“ automobilis

2022-12-20

Gruodžio 19-oji – įsimintina diena Plungės rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos Žemaičių Kalvarijos ugniagesių komandai – miestelio gaisrinę pasiekė padidinto pravažumo automobilis „Iveco Magirus“!

Pirkti Vakarų Europos šalyse naudotą, bet geros būklės ir gerai sukomplektuotą gaisrinį automobilį nuspręsta šių metų rudenį. Plungės rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovas V. Šimkus kreipėsi į Savivaldybės administraciją ir Savivaldybės tarybą dėl būtinybės įsigyti patikimą gaisrinį automobilį.

Žemaičių Kalvarijos gaisrininkams tekęs visais ratais varomas automobilis – nenaujas, pagamintas 1993 metais, pirktas Vokietijoje,  nuriedėjęs viso labo beveik 19 tūkst.  kilometrų. Šešių cilindrų variklis – dyzelinis (galingumas 124 kW).

Be abejonės, naujai įsigytas gaisrinis automobilis bus daug mobilesnis ir patikimesnis važiuojant į iškvietimus tolimiausiuose Plungės ir kaimyninių rajonų kampeliuose. Itin svarbu, jog padidinto pravažumo automobilinėje cisternoje telpa 2,5 t vandens. Automobilis ne tik palengvins ugniagesių darbą nelaimių vietose, bet ir paspartins atvykimą į incidentų vietą, prisidės prie rajono žmonių gyvybių, sveikatos, turto, saugios aplinkos išsaugojimo.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pasidžiaugė, jog savivaldybėje ne pirmus metus yra galimybė skirti lėšų svarbiai sričiai – specialiesiems automobiliams įsigyti. Geresniais automobiliais jau naudojasi Alsėdžių ir Kulių ugniagesių komandos, šiemet padidinto pravažumo automobilis „Iveco Magirus“ skirtas Žemaičių Kalvarijos komandai.

Ugniagesiams technikos pardavėjas išdėstė instrukciją apie siurblių įjungimą, greičio reguliavimą ir kitų automobilių funkcijų valdymą.

Senojo automobilio atsisakyti neskubama, jis bus perkeltas į rezervą.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.