Žemaičių Kalvarijos bendruomenės šventė – jau 23-ioji

2020-07-31

 

Kasmet esami ir buvę kalvariškiai, jų draugai ir pažįstami su nekantrumu laukia paskutiniojo liepos šeštadienio, kuomet tradiciškai rengiama miestelio bendruomenės šventė. Šiemet  ji vyko jau 23-iąjį kartą. Nors dieną dangus niaukstėsi ir krapnojo vasariškas lietus, bet šventinės nuotaikos nesugadino.

Šventė prasidėjo gatvės krepšinio 3×3 varžybomis. Taiklumą, vikrumą galėjo išbandyti ir berniukai, ir suaugę vyrai. Mašinų riaumojimas priviliojo ralio gerbėjus – Sporto klubas „Kalvynas“, vadovaujamas Arvydo Trumpicko, organizavo automobilių kroso varžybas.

Nepamiršti ir mažieji kalvariškiai. Pavakarę jie žaidė kartu su varlytėmis, išbandė jėgas estafetėse. Didelį džiaugsmą teikė ir nemokamas pasišokinėjimas  batutuose, supynės žaidimų aikštelėje. Pristatytas visą savaitę vykusios vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos projektas „Pažink ir pramogauk“.

Prieš prasidedant šventinei vakaro programai vyko „Išmaniosios“ gatvės rinkimai. Susibūrę į komandas ir pasitelkę mobilią programėlę kaimynai turėjo kuo greičiau surasti žymiausius Žemaičių Kalvarijos objektus.

Šventinė programa prasidėjo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvų pasirodymu. Dainas žiūrovams dovanojo moterų ansamblis „Crescendo“ (vad. K. Kondratavičienė), vyrų ansamblis „Cedronas“ (vad. A. Beržonskis). Linksma liaudiška muzika džiugino liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“ (vad. I. Taujenienė). Liaudiškus ir linijinius šokius dovanojo moterų šokių kolektyvas „Šokio vizija“ (vad. S. Jazdauskienė). Koncertine programa džiugino gyvo garso grupė „Vintažas“ (vad. R. Jazdauskas).

Šventėje sulaukta ir draugų iš kitų miestelių: Skuodo rajono Barstyčių skyriaus stilizuotų šokių kolektyvo „Kvietkos“ (vad. G.Martinkienė), Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro vokalinio merginų trio (vad. N. Činskienė), estradinės grupės „Mes“ (vad. S.Vilkas),  Šateikių kultūros centro vaikų šokių kolektyvo (vad. Akvilina Bertašiūtė ) bei Žlibinų kultūros centro Kantaučių skyriaus moterų ansamblio (vad. Laima Domarkienė).

Pirmą kartą į šventę padėkoti atvyko Plungės policijos pareigūnai. Už pagalbą  reguliuojant eismą atlaidų metu padėkos įteiktos Nojui Venskui, Otonui Stongvilui,  Modestui Kaminskui, Arnui Pagojui,  Nojui ir Mantvydui Andriekams,  Dovydui ir Eigirdui Lakačiauskams,   Gvidui ir Andriejui Milieškoms.

Pasveikinti kalvariškių į šventę atvyko garbūs svečiai. Tai Lietuvos Respublikos seimo nariai Jonas Varkalys, Jurgis Razma, Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos seniūnas Liudas Gricius.

Šventės organizatoriai dėkoja rėmėjams ir žmonėms, prisidėjusiems savo nuoširdžiu darbu: Jovitai ir Alfredui Mikalauskams, Rolandui Gimbutui, Arvydui Trumpickui ir visai jo komandai, Modestui Preibiui, Žemaičių Kalvarijos senjorų klubui, Ievai ir Petrui Taujeniams, Dariui Galdikui ir kitiems geradariams.

Gal šias metais, dėl susiklosčiusios situacijos visoje Lietuvoje, šventė buvo kiek kuklesnė, tačiau artimesnis žmonių bendravimas, šypsenos veiduose rodė, kad šventė tikrai pavyko.

Žemaičių Kalvarijos KC inf.

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.