Žemaičių Kalvarijoje – Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – atidengta skulptūra Žemaičių motinoms

2016-07-13
 


Mamalė aš sava iš meilės pažč«sto –
Kam dar galietiuo ba gala rūpietė.
Žėnau, kad kap paukštis nuorietom atskrėstė,
Kad gautom i včka nuors kėik paveizietė…
 
č–r sauguo tuos ronkas, tas balsos, ta meilė,
č–r parspie, ėr patar, ka klč«stkelč“s neitiuo.
Tėik laika praejė… Mamalč“ – vės včkč.
Ir vis lauk ir lauk dėinas, nedieles,  i metelius.
 

       Liepos 10 dieną, Didžiosios Kalvarijos, Šeimų ir pasaulio žemaičių dieną,  kalvariškiai pasitiko svečius saksofono garsais ir žemaitiškais posmais apie motiną. Skverelyje už bazilikos atidengtas paminklas Žemaičių motinoms, kuriame vaizduojama motina su vandens ąsočiu: tai motina, kuri nuolat laukia savo vaikų, sugrįžtančių iš įvairių pasaulio kampelių.  Skulptūros autorius – liaudies menininkas Antanas Vaškys, paminklo fundatorius –  Vidmanto Jonikos labdaros ir paramos fondas.

      Žemaičių kultūros draugijos (Edmundo Žalpio) idėja pastatyti paminklą Žemaičių motinoms buvo puiki, bet, nesuradus finansinio pritarimo tarp pasaulio žemaičių, Žemaičių Kalvarijoje susibūrė organizacinis komitetas, kuris ir rūpinosi idėjos įgyvendinimu. Tai parapijos klebonas kan. Jonas Ačas, verslininkas Vidmantas Jonika, bendruomenės ,,Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas, Kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė. Jie ir buvo pakviesti atidengti paminklą. Paminklą pašventino Telšių vyskupo vikaras Rimantas Gudlinkis.

      Pasaulio žemaičių dienų koordinatorius Edmundas Žalpys padėkojo už idėjos įgyvendinimą ir įteikė auksinį ženklelį skulptūros autoriui Antanui Vaškiui, sidabrinius ženklelius seniūnui Liudui Griciui, kan. Jonui Ačui, Vidmantui Jonikai, Broniui Kleinauskui ir Rimai Jokubauskienei. Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius pasveikino kalvariškius ir įteikė padėkas už miestelio gražinimą Jonui Ačui, Broniui Kleinauskui ir Vidmantui Jonikai. Pasidžiaugė iniciatyvomis ir sveikinimo žodį tarė Seimo narė Rimantė Šalaševičiutė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Po Rositos Urnikytės, Agnės Paulauskaitės, Erikos Taujenytės bei Arūno Raudonio meninio žodžio visi išskubėjo į Šv. Mišias, kurioms vadovavo J. E. Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
Žemaičių Kalvarijos KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.