Žemaičių Kalvarijai – 763

2016-08-04

 

       Liepos 30 d. visus kalvariškius ir jų svečius žadino ne tik skaisčiai šviečianti saulė, bet ir muzikos garsai bei motociklų gausmas, kurie kvietė į tradicinę miestelio šventę. Visi, dideli ir maži, kas ratuoti, kas važiuoti skubėjo į Mažą kultūros sostinę – 2016 – Žemaičių Kalvariją, pasveikinti su 763 – uoju gimtadieniu. Šventė prasidėjo Šv. mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas, kanauninkas Jonas Ačas. Šventiniai renginiai prasidėjo seniūno Liudo Griciaus vėliavos pakėlimu, sveikinimais ir koncertine grupės ,,Liūts, mergela ė dvė žovis“ programa.

       Kokių tik tą dieną  širdžiai ir akiai nebuvo linksmybių.  Tiek mažas , tiek pagyvenęs galėjo išbandyti savo jėgas, pamiklinti kojas, rankas.  Mažųjų vaikučių laukė riedučių slalomas, dėlionės varžytuvės, jojimo varžybos, kartu su tėveliais dalyvavo „Kliūčių ruože”.

       Gausus būrys žiūrovų akis paganyti galėjo stebėdami šaškių turnyrą ir sužinoti kas tapo nugalėtojais. Šaškių turnyre 1 vietą laimėjo Romualdas Šlepavičius, 2 vietą – Jonas Juzaitis, 3 – vieta atiteko Sauliui Stončiui.

       Renginio organizatoriai sukosi kaip bitelės, mat rungtys keitė viena kitą, kurios buvo vis išradingesnės, sumanesnės. Buvo išaiškinti mikliausi žoliapjovių slalomo vairuotojai, vyko stipruolio rinkimai, visa griaunančio meteorito varžytuvės, šimtakojo varžytuvės, vandens karas, pagalvių mūšis.

       Tos dienos puikus oras džiugino kiekvieną atvykusį, kartu pamalonindamas ir koncertais, kurių išgirsti buvo didžiulė galimybė. Dienos metu koncertavo grupė iš Šiaulių ” Liūts, mergiala ė dvė žovis”, vakarop laukė žiūrovų šokių studijos „Motus” koncertinė programa. Skambėjo dainininko Deivido Basčio atliekamos dainos.

       Nepastebimai prabėgo laikas. Vakarinę šventės dalį susirinkusieji pradėjo šventine eisena, kartu su Sedos pučiamųjų orkestru ir šokėjomis. Savo svajones, norus, tikslus surašę ant balionų, paleido link debesų, su tikslu, kad troškimai išsipildytų ir kitais metai galėtume švęsti tradicinę dvidešimtą miestelio šventę. Balionų skrydį palydėjo Mildos Danilevičiutės daina ‘ Žvaigždelė”.

       Miestelio seniūnas Liudas Gricius pasveikinęs visus su švente, kartu pasidžiaugė ir gražėjančiu miesteliu, jo darbščiais žmonėmis, padėkota šventės rėmėjams, geros valios žmonėms už paramą, kad šventė įvyktų. Renginyje sulaukta ir svečių. Mažosios kultūros sostinės šventės dalyvius sveikino Vicekancleris Rimantas Vaitkus, Seimo narys jurgis Razma, Plungės rajono meras Audrius Klišonis, kandidatai į Seimą Sanda Vičienė ir Jonas Varkalys. Svečių sveikinimo žodžius lydėjo dainos ir šokiai, kuriuos dovanojo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro saviveiklininkai ir svečiai. Į sceną žengė nemažas sportininkų būrys atsiimti iškovotų medalių, taurių. Renginio vedantieji džiaugėsi, kad šalia sporto, greta žengia ir puoselėjamas grožis, tvarkingumas sodybose. Už gražiai tvarkomas sodybas padėkota Silvai Jokubauskienei, Aldonai Rožnienei, Danutės ir Algio Urbonų šeimai, Jurgitos ir Viliaus Pocių šeimai, Alinos ir Broniaus Pagojų šeimai. Pasidžiaugta Jono Pauliaus II SENELIŲ GLOBOS NAMŲ puikiai tvarkoma teritorija. Aplodismentais pagerbti ir atminimo – padėkos lentelėmis apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai Gražina ir Juozas Kesminai, Daiva ir  Egidijus  Bundauskai, Zita ir Kazys Sabaliauskai, Audronė ir Arvydas Perminai, Aleksandra Vainauskienė, Juozas ir Aldona  Griniai, Irmantas ir Lina Vasiliauskai, Rima  ir  Egidijus Paulauskai, Bronius ir Kristina Perminai, Tomas ir Jolita Trilikauskai.

       Pasibaigus padėkos vakarui, visų laukė Romo Dambrausko, ansamblio „Ilex” koncertai.

       Miestelio šventė – miestelio žmonėms yra tarsi atgaiva po darbų, nuoširdus pabendravimas su kaimynais, draugais, bičiuliais. Tegul ta bendrystė stiprina kiekvieną, tegul džiugios šventės akimirkos išlieka ilgai atminty. Žemaičių Kalvarijos 763 gimtadienį vainikavo nepakartojami šventiniai fejerverkai.
Alma Mikalauskienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.