Žemaičių dailės muziejus kviečia į renginį „Kapucinai Plungėje – 90“, skirtą Mažesniųjų brolių kapucinų ordino įsikūrimo Plungėje jubiliejui

2018-12-17


Gruodžio 18 d., antradienį,  17.15 val. Žemaičių dailės muziejuje vyks renginys „Kapucinai Plungėje – 90“, skirtas Mažesniųjų brolių kapucinų ordino įsikūrimo Plungėje jubiliejui.

Renginyje dalyvaus: br. Tomas OFM Cap, br. Vincentas OFM Cap ir br. Paulius-Saulius Bytautas OFM ir kt.

Maloniai kviečiame !

Ar žinojote, kad šis vienuolių ordinas mūsų kraštuose bandė įsikurti nuo XVI a., tačiau nesėkmingai. Tai padaryti jiems pavyko tik XX a. trečiajame dešimtmetyje. Pirmuoju ir ryškiausiu kapucinų misijų forpostu Lietuvoje tapo Plungės priemiestyje Macenių kaime įkurtas vienuolynas. Pradėję veiklą nuo Lurdo grotos, nedidelės koplytėlės priežiūros ir ligonių globos, netrukus savo misijas broliai kapucinai išplėtojo. Per keletą metų buvo įrengtas puikus Lurdo, koplyčios, vienuolyno, bendrabučio, kolegijos ir kitų pastatų kompleksas. Jų veikla apėmė ligonių apaštalavimą, vaikų mokymą, novicijų ruošimą, leidybą, vaikų ir jaunuomenės mokymą ne tik savo, bet ir Plungės miesto progimnazijoje, gimnazijoje, Telšių kunigų seminarijoje, suaugusiųjų švietimą sodininkystės ir daržininkystės srityje ir t.t. Būtent tuo metu, savo kaip dvasininkų kelio pradžią, Plungės vienuolyno noviciate pradėjo – Algirdas Mykolas Dobrovolskis, būsimasis Tėvas Stanislovas; br. Alfonsas Bernatonis ,Vasario 16-osios gimnazijos Vokietijoje įkūrėjas; br. Konstantinas Gulbinas, humanitarinių mokslų daktaras, „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos leidėjas”, tėvas Rokas – Kazys Macelis ir kt.

Žemaičių dailės muziejaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.