Žemaičių dailės muziejus kviečia – artėja 9-oji Pasaulio žemaičių dailės paroda

2024-05-16
Pasaulio žemaičių dailės parodos pristatymas Žemaičių dailės muziejuje
Pasaulio žemaičių dailės parodos pristatymas Žemaičių dailės muziejuje

Žemaičių dailės muziejaus kolektyvas ruošiasi ypatingoms šventėms: šį šeštadienį – Europos muziejų nakties renginiai, birželio 22–ąją – 9-osios Pasaulio žemaičių dailės parodos atidarymas!

Muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas priminė, jog 1994 metų liepą buvo pasirašyta sutartis dėl Žemaičių dailės muziejaus steigimo kunigaikščių Oginskių rūmuose. Taigi šis sezonas muziejui – 30-asis. Tais pačiais 1994 metais muziejuje buvo atidaryta 2-oji Pasaulio žemaičių dailės paroda (1-oji buvo surengta Klaipėdoje, nuo 1994 m. persikėlė į Plungę ir nuo tada vyksta pas mus).

Anot Žemaičių dailės muziejaus vadovo, artėjanti Pasaulio žemaičių dailės paroda, kurios globėjas yra kultūros ministras Simonas Kairys, – svarbus kultūrinis įvykis ne tik Žemaitijai, bet ir visai Lietuvai. „Paroda, nors dar neatidaryta, jau pelnė menotyrininkų, parodų organizatorių ir kuratorių pripažinimą. Kokybės prasme ši paroda visiškai kitokia nei ankstesnės – iki šiol priimdavome visus, dabar vykdėme autorių atranką“, – sakė direktorius.

Pasaulinėje žemaičių dailės parodoje savo kūrybą pristatys apie 100 žemaičių. Ir Alvidas Bakanauskas, ir parodą koordinuojanti direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė akcentavo, kad Plungėje bus galima išvysti ir visame pasaulyje garsių iš Žemaitijos kilusių, o dabar užsienyje gyvenančių menininkų Žilvino Kempino (JAV), Kęstučio Zapkaus (JAV), Rasos Jusionytės (Prancūzija) ir kitų darbus. Dalyvaus ir jaunimas – būrys Vilniaus dailės akademijos studentų.

Paroda vyks visose Žemaičių dailės muziejaus erdvėse – dailininkų darbai bus įkurdinti rūmuose, žirgyne, rytinėje oficinoje, parke, viena iš ekspozicijų – bibliotekoje.

Pasaulio žemaičių dailės paroda veiks iki gruodžio 31 dienos, per šį laikotarpį numatyta daug įvairių renginių: mokslinė konferencija, parodų pristatymai, edukacijos, išvykos į dailininkų gimtines, susitikimai su autoriais.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.