Žemaičių dailės muziejuje – užburianti stiklo magija!

2018-06-07

          

Ypatinga stiklo menininkų Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko paroda „Monologai“, eksponuojama Žemaičių dailės muziejuje, sukuria tikrą stiklo magiją, kuri lankytojus tiesiog užburia.

Menininkai su stiklu „bendrauja“ jau ne vieną dešimtmetį. Pasak jų, „stiklą labai mylėti reikia, kad jį galėtum suvaldyti. Tupinėji, tupinėji aplink stiklą, kol pradedi jį suprasti vis geriau. Ir vieną dieną pajunti, kad gali su stiklu susikalbėti. Jis skamba kaip šilta džiazo muzika. Improvizuodamas su stiklu, gali išgauti nenusakomas formas. Juk ši medžiaga – neapčiuopiama ir kartu labai trapi. Sukurti dideli darbai nesudaro sunkumo jausmo. Juose atsiskleidžia trapumas, nes matyti stiklo vidus…“

Unikalumo parodai suteikia apšvietimas – šviesa būtina įdomiausioms stiklo savybėms atskleisti.

Stiklo meistrai nuolat aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Švedijoje, JAV, Olandijoje, Liuksemburge, Bulgarijoje ir kt. šalyse bei kūrybiniuose simpoziumuose. Autorinių darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus (Lietuva), Vengrijos, Vokietijos, Ukrainos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Suomijos, Kinijos muziejai.

1993 metais Vengrijoje vykusiame tarptautiniame stiklo simpoziume Remigijaus Kriuko darbas pripažintas geriausiu.

2017 metais tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius’17“ rodytą instaliaciją „4 dienos Marse“ žiūrovai išrinko geriausia, o menininkų duetas be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.

Menininkų stiklo darbų muziejuje galima ir nusipirkti.

Paroda veiks iki spalio 1 dienos. Visus maloniai kviečiame.



Žemaičių dailės muziejaus informacija

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.