Žemaičių dailės muziejuje – parodos VILKO VAIKAI: DUONOS KELIU IŠRYTŠ² PRŠªSIJOS Į LIETUVĄ 1945-1948 atidarymas

2019-11-04

 

Žemaičių dailės muziejuje 2019 m. lapkričio 6 d. (trečiadienį), 16 val., vyks parodos VILKO VAIKAI: DUONOS KELIU IŠ RYTŲ PRŪSIJOS Į LIETUVč„ 1945–1948 atidarymas.

Parodą pristatys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojos Ramunė Draučiūnaitė ir Lina Šlapelytė. 

Parodoje atsispindi skaudus vadinamųjų „vilko vaikų“ – mažamečių Antrojo pasaulinio karo ir pokario aukų – likimas. Vilko vaikais dabar vadinami tuo metu trejų–šešiolikos metų buvę Rytų Prūsijos vaikai, kurie 1945–1948 m. kartu su vienu iš tėvų (dažniausiai – su mama, nes tėvas buvo žuvęs fronte arba patekęs į nelaisvę), svetimu suaugusiu žmogumi ar patys vieni (likę visiški našlaičiai) pasiekė Lietuvos miestus ir kaimus.

Parodą sudaro 22 pastatomi mobilūs stendai ir 10 mobilių monitorių.

Rengiant parodą, Centrui talkino Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Lietuvoje veikianti vokiečių bendrija „Edelweiss-Wolfskinder“, organizacija „Karo vaikai“ (vok. „Kriegskinder“) Granzėje (vok. Gransee) (Vokietija). finansavimą iš dalies suteikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 6 d. Maloniai kviečiame.

Parko g. 3 A, Plungė

 

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.