Žemaičių dailės muziejuje – dr. Dangiro Mačiulio (Lietuvos istorijos institutas) paskaita „Vilniaus kaip vienatinės Lietuvos sostinės idėja”

2018-10-05

 

 

DR. DANGIRO MAČIULIO (Lietuvos istorijos institutas) paskaita VILNIAUS KAIP VIENATINč–S LIETUVOS SOSTINč–S IDč–JA

Žemaičių dailės muziejuje 2018 m. spalio 9 d. (antradienį), 17.15 val.

Spalio 9-oji XX a. tarpukario Lietuvoje buvo gedulingai minima kaip Vilniaus diena – taip buvo primenama, kad „maištaujantis“ lenkų generolas Lucjanas Å»eligowskis 1920 m. spalio 9 d. užėmė Lietuvos sostinę. Beveik visą tarpukarį Lietuva praleido be savo istorinės sostinės, – tuomet laikinąja sostine tapo Kaunas. Vilniaus dienos minėjimas tarpukariu buvo proga Lietuvos visuomenei priminti, kad tikroji ir vienatinė Lietuvos sostinė yra Vilnius, kad Lietuva neatsisako minties atgauti savo istorinę sostinę.

Paskaitoje bus apžvelgiama Vilniaus, kaip vienatinės sostinės, idėjos istorija nuo XIX a. pabaigos iki 1940 m., bandoma atsakyti į klausimus: ar buvo kitų miestų, kurie pretendavo tapti Lietuvos sostine, kaip lietuvių visuomenėje įsitvirtino mintis, kad būtent Vilnius yra tikroji Lietuvos sostinė ir šiame mieste turi būti paskelbta Lietuvos nepriklausomybė, kaip visuomenei diegta mintis apie Vilniaus būtinumą Lietuvai.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame.

 

 
Parko g. 3A, Plungė
www.zdm.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.