„Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

2023-05-02

Ką daryti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai? Į šį klausimą balandžio 28-ąją bandyta atsakyti diskusijoje „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“, kurią Plungėje surengė Lietuvos savivaldybių asociacija, Plungės rajono savivaldybė ir Lietuvos energetikos institutas. Renginys, kurį moderavo Aplinkos ministerijos ekspertas, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis, subūrė politikus, verslo, mokslo atstovus.

„Kalbant apie žaliojo kurso idėjas, norime būti ne tik pasyvūs stebėtojai, bet ir dalyviai. Visi suprantame, kad švari aplinka kainuoja, bet dar brangiau kainuoja neišmanymas. Todėl reikalingos žinios ir sprendimai, nuo kurių priklauso aplinkos, o kartu ir mūsų žmonių gyvenimo kokybė. Pagal islamą žalia spalva reiškia rojų, pas mus žalios spalvos taip pat labai daug ir ji mus džiugina“, – sveikindamas į Plungę susirinkusius diskusijos dalyvius sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Gabriela Kuštan, Lietuvos energetikos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas, žaliojo kurso idėjas palaikančio verslo atstovai, mokslininkai. Plungei atstovavo Savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė, UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Vidimantas Domarkas, UAB „Plungės vandenys“ direktorius Alvydas Jasevičius, UAB Plungės autobusų parko direktorius Gintas Orda, Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Eugenijus Palubinskas, UAB Plungės šilumos tinklų direktorė Margarita Charitonova. Sulaukta ir kaimynų – Rietavo ir Mažeikių rajono savivaldybių vadovų, ekologų, komunalines paslaugas teikiančių įmonių atstovų ir t. t.

Kalbėta apie savivaldybių dalyvavimą tarptautinėse programose, apie žaliąją transformaciją, verslo vaidmenį plėtojant žaliąsias savivaldybes, pateikta idėjų, kaip mažinti CO2, kaip diegti išmanųjį apšvietimą ir pan.

Plungės rajono savivaldybės informacija 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.