XIV šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Telšiuose!

2015-10-13

       Įgyvendinant Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus minėjimo 2009-2017 metų programą, Telšių vyskupijoje organizuojami įvairūs minėtam Jubiliejui skirti renginiai.

       Šiandien Lietuvoje yra nemažai krikščionių muzikantų, dainininkų ir grupių, grojančių įvairaus stiliaus muziką, kurie dainuoja ir kalba apie prasmingą gyvenimą. Jų atliekama muzika ir žodžiai liečia kiekvieno žmogaus širdį, nes visa jų kūryba atspindi tikrąsias žmogaus gyvenimo vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę.

       Šiuolaikiška krikščioniška muzika Lietuvoje gyvuoja jau ne vienerius metus, tačiau jaunam, kuriančiam krikščioniui pristatyti savo kūrybą vis dar sudėtinga. Populiariosios muzikos rinka užversta abejotinos muzikinės vertės ir abejotinas vertybes skelbiančiais kūriniais. Dėl to vienas iš festivalio dalyvių tikslų – būti atsvara narkotikų ir agresijos kultūrai, dainuoti ir kalbėti apie kitokį gyvenimą.

       Šis festivalis – vienintelis šalyje, kurio tikslas – padrąsinti jaunus krikščionis nešti bendraamžiams amžinąsias vertybes ir uždegti Lietuvos jaunimą kasdien gyventi dorą, pilną meilės Dievui, artimui ir Tėvynei gyvenimą. Jis stiprina ekumeninį katalikų, protestantų ir kitų krikščioniškų konfesijų bei denominacijų bendravimą. Iš atsiliepimų aišku, kad šis festivalis  gyvybiškai svarbus kiekvienam, ieškančiam tiesos ir norinčiam kurti aplink save gražią, šviesią, pilną tiesos ir gerumo Lietuvos ateitį.

       VšĮ „Gerosios Naujienos centras“, bendradarbiaudamas su Telšių rajono savivaldybe, 2015 m. lapkričio 14 d. organizuoja XIV šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalį „Sielos“, kuriame skambės prasminga muzika. Festivalyje dalyvaus  30-40 kolektyvų, krikščioniškos muzikos kūrėjų ir atlikėjų iš visos Lietuvos.

       Taip pat festivalyje sulauksime svečių iš Jungtinės Karalystės, – jaunimo jau pamėgtos grupės CROSSFYA.

       Festivalio globėjas  – vyskupas augziliaras G. L. Vodopjanovas OFM.

      Koncertai vyks Telšių miesto kultūrinėse ir sakralinėse erdvėse: Šv. Antano Paduviečio katedroje skambės kamerinė klasikinė muzika, Žemaitės dramos teatre vyks įvairių jaunimo grupių pasirodymai, VšĮ Telšių menų inkubatoriuje  – akustinė muzika, Žemaitijos gimnazijos koncertinėje salėje – alternatyvi debiutinė muzika, naktiniame klube „Pink Lofte“ – progresyvi krikščioniška muzika.

       Pirmieji krikščioniškos muzikos festivaliai Lietuvoje buvo surengti dešimto dešimtmečio pradžioje Kretingoje. Juos organizavo pranciškonų vienuoliai. Vėliau iniciatyvą perėmė broliai dominikonai ir jaunimas. Jie Vilniuje ir Palangoje dvejus metus rengė festivalį „Ieškau ugnies Tavyje“. Rimčiausias iki šiol vykęs festivalis – „Musica aeternitatis“, kurį Kaune organizavo to paties pavadinimo organizacija. Deja, jis nutrūko dėl lėšų stygiaus.


Trumpa istorija:

2002 m. lapkričio mėnesį Plungėje įvyko pirmasis „Sielų“ festivalis, kurį organizavo Giedrius Surplys bei Plungės kultūros namai. Nuo kitų festivalių jis skyrėsi tiek grupių gausa bei profesionalumu, tiek konkursinėmis sąlygomis. Nors festivalis vyko Plungėje, jis sutraukė daugybę žiūrovų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitur.

2003 m. lapkričio mėnesį festivalis „Sielos 2003“ vyko Vilniuje „Karolinos“ klube. Koncertavo 15 grupių ir atlikėjų iš visos Lietuvos. Į festivalį atvyko apie 1200 jaunų žmonių.

2004 m. gruodžio mėn. festivalis vyko Šiauliuose, kino ir kultūros centre „Saulė“. Jame dalyvavo 20 grupių ir atlikėjų.

2005 m. lapkričio mėn. festivalis „Sielos 2005“ keliavo į Klaipėdą, LCC, Michealsen centrą. Jame grojo 35 kolektyvai ir atlikėjai bei susirinko daugiau nei 1500 jaunų žmonių.

2006 m. festivalis vyko Marijampolėje, kuris subūrė apie 2000 jaunų žmonių.

2007 m. festivalis vyko Kaune, VDU didžiojoje salėje. Festivalio globėjas buvo J. E. Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

2008 m. festivalis vyko Panevėžyje, globojamas Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko, sulaukė dar didesnio jaunimo susidomėjimo ir pritraukė daugiau nei 30 grupių bei virš 2000 klausytojų.

2009 m. festivalis vyko Mažeikiuose dvejose scenose (Kultūros centre ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje), kurio globėju buvo Telšių vyskupas Jonas Boruta.

2010 m. festivalis vyko Utenos kultūros centre ir Dievo apvaizdos bažnyčioje.

2011 m. festivalis sutiktas Lietuvos centre – Kėdainiuose, kur buvo švenčiamas šiuolaikinės krikščioniškosios muzikos festivalio „Sielos“ dešimties metų jubiliejus.

2012 m. festivalis vyko Biržuose, Biržų kultūros centre ir Biržų krašto muziejuje Sč–LA.

2013 m. festivalis vyko Tauragėje (Tauragės kultūros centre, liuteronų bažnyčioje, Šv. Trejybės parapijos namuose).

2014 m. festivalis vyko Druskininkuose (Jaunimo užimtumo centro salėje; ,,Gran Spa“ centro salėje; „Atgimimo“ mokykloje; Švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčioje.)

Daugiau:

 

Smulkesnę informaciją teikia Lolita Vaitkevičienė,  tel.(8 448) 73 117, el. p. lolita@plunge.lt

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.