Vykstant šildymo sezonui Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles

2024-01-22

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.

Pareigūnai ypatingai nori atkreipti kaimiškose vietovėse gyvenančių gyventojų dėmesį. Pernai Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje 195 kartus degė kaminuose susikaupę suodžiai. Suodžių gaisras yra labai pavojingas reiškinys. Intensyviai degant suodžiams, liepsnos temperatūra siekia maždaug 1000–1200 °C. Tokios aukštos temperatūros neatlaiko kamino konstrukcijos ir įdėklai, taigi dažnai dūmtraukis įtrūksta, o liepsna išplinta.

Ugniagesiai primena, kad prieš kiekvieno šildymo sezono pradžią būtina patikrinti šildymo įrenginius, apžiūrėti, ar įrangoje nėra jokių matomų defektų, įtrūkimų, nesandarumų. Taip pat privalu išvalyti ne tik kietojo kuro katilą ar krosnį, bet ir visus dūmtakius bei dūmtraukį: šildymo įrenginio eksploatavimo metu suodžius privaloma valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Požymiai, rodantys, kad būtina nedelsiant išvalyti kaminą: dūmai iš kamino rūksta į patalpų vidų, kaminas prarado trauką, sunkiai dega, pro tarpus skverbiasi kondensatas.

Ką daryti, jeigu kamine užsidegė suodžiai? Nedelsiant skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. O kol atvyks ugniagesiai, įsitikinę, kad galite tai padaryti saugiai – pabandykite per kamino apačioje esančią angą saugiai semti krintančias žarijas, kad sumažėtų temperatūra dūmtraukyje. Negesinkite liepsnos vandeniu – taip tik pabloginsite situaciją. Degant suodžiams geriausia nesiimti gesinimo patiems, o pasirūpinti, kad būtų nedelsiant pašalintos šalia kamino esančios degios medžiagos ir kiti galintys užsiliepsnoti daiktai. Nesudarykite savo veiksmais sąlygų gaisrui išplisti, sandariai uždarykite krosnį, patalpas, stebėkite dūmtraukio būklę.

Eksploatuojant kietojo kuro šildymo prietaisus svarbu laikytis šių saugumo taisyklių:

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.