Vyko tradicinis seminaras „Padėkime užaugti“ vaikus globojančioms šeimoms

2015-12-23

                       Jau tapo tradicija, kad metų pabaigoje Globėjų ir į tėvių rengimo projekto atestuoti socialiniai darbuotojai kartu su Vaiko teisių apsaugos skyriumi surengia popietę – seminarą vaikus globojančioms šeimoms.

                      Renginiui pasirinktos aktualios temos –  „Šiuolaikinių technologijų grėsmės ir priklausomybės“ ir „Vaiko savivertė ir globėjo (rūpintojo ) vaidmuo jos formavime“.

                      Apie vaikų, turinčių priklausomybę nuo kompiuterio, problemas papasakojo projekto atestuota socialinė darbuotoja Nemira Pilvelienė. Specialistė kalbėjo, kad vaikams jau tampa neį domūs žaidimai kieme, jie dažnai pamiršta pavalgyti, žaidžia kompiuteriu naktimis užuot miegoję. Tokie vaikai su draugais mieliau bendrauja internetu nei gyvai, visas santaupas išleidžia kompiuteriniams žaidimams į sigyti, sunku juos prikalbinti kur nors važiuoti ar eiti, atsiranda problemų mokykloje, prastėja vaikų pažymiai, praleidinėjamos pamokos, padidėja vaikų irzlumas, agresija, jie tampa pikti, nuolat kartoja kompiuterinių žaidimų herojus. Pastebėjus šiuos požymius, specialistė patarė skirti daugiau laiko savo vaikui ir bendram laisvalaikiui, papasakoti apie kompiuterio žalą jo sveikatai ir bendravimo į gūdžiams, sudominti kita veikla, pvz., užrašyti vaiką į būrelį , kuris jam būtų į domus ir padėtų atitraukti mintis nuo kompiuterio, griežtai riboti kompiuteriu naudojimosi laiką.

                      Projekto koordinatorė atestuota socialinė darbuotoja Jolanta Zaburienė seminaro dalyviams pasakojo apie globėjų vaidmenį vaiko savivertės formavimosi procese. Neretai globojamo vaiko savivertė yra žema dėl patirtų išgyvenimų biologinėje šeimoje, jis jaučiasi „kitoks“, nes gyvena ne su savo tėvais. Tai, ką vaikas galvoja apie save, svarbu laiku pastebėti iš jo savijautos. Kad susiformuotų aukšta vaiko savivertė, jis turi visuomet jausti savo globėjų besąlyginę meilę ir priėmimą. Vaikui labai svarbu jausti, kad globėjai juo didžiuojasi, tiki jo sugebėjimu būti savarankišku, ir girdėti globėjų padrąsinimus.

                      Pagrindiniai į sitikinimai ir gebėjimai, kuriuos reikia į diegti vaikams,  – jų pasitikėjimas  savimi ir noras išaugti savarankiškais žmonėmis.

                       Savo patirtimi, kaip sekasi į veikti kylančius sunkumus, dalijosi ir patys vaikų globėjai.

             

Vaiko teisių apsaugos skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.