Vyko pratybos veiksmams, jei rajone kiltų paukščių gripo protrūkis, suderinti

2022-09-28
Vištos

Rugsėjo 27 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento direktorius Zigmas Nevardauskas organizavo stalo pratybas „Neatidėliotinų priemonių taikymas nustačius paukščių gripą“.

Pratybose dalyvavo Plungės rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė,  vyr. specialistas  Vidmantas Mončys, rajone dirbantys veterinarijos gydytojai, Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, taip pat – Plungės rajone, Kaušėnų kaime, veikiančio UAB „LIT EGG“ paukštyno atstovai. Pratybų dalyviai ir stebėtojai bendravo nuotoliniu būdu.

Būtina pažymėti, kad iki šiol rajone paukščių gripo protrūkio nebuvo. Kitose savivaldybėse pasitaikė atvejų, kai rasta dėl šios ligos nugaišusių pavienių laukinių paukščių.

Stalo pratybų metu modeliuota situacija, kokių veiksmų atskiros tarnybos turėtų imtis, jei paukščių gripo užkratas patektų į privačių asmenų tvartus arba didelį paukštyną.

Paskaičiuota, kad šiemet privatūs laikytojai ir verslo atstovai Plungės rajone augina apie 517 000 naminių paukščių. Paukščių augintojai raginami laikytis visų biologinio saugumo reikalavimų, prižiūrėti, kad pašarai būtų laikomi saugiai, neprieinami laukiniams paukščiams, kurie yra pagrindiniai šio virusio platintojai.

Būtina atkreipti dėmesį, jei naminiai paukščiai tampa apatiški, nustoja lesti, gerti, jei jiems pamėlynuoja barzdelės, skiauterės. Pastebėjus šiuos simptomus, reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją arba informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą.

Pratybų metu derinti veiksmai, kaip užtikrinti institucijų bendradarbiavimą, kai paukščių laikymo vietoje nustatytas paukščių gripo virusas. Tam, kad liga ūkyje neplistų, visi likę gyvi paukščiai būtų saugiai sunaikinti ir utilizuoti, paukščių laikymo patalpos valomos ir dezinfekuojamos, kad virusas nebūtų išplatintas į kitas paukščių laikymo vietas.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.