Vyko konferencija „Nepilnamečių nusikalstamumo tendencijos ir jo prevencijos geroji patirtis“

2018-05-24

2018 m. gegužės 23 d. Plungės rajono savivaldybėje vyko gerosios patirties renginys – konferencija „Nepilnamečių nusikalstamumo tendencijos ir jo  prevencijos geroji patirtis“, kurią inicijavo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Konferencijos dalyvius pasveikino Administracijos direktorius Gintaras Bagužis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Konferencija buvo skirta Plungės rajono švietimo įstaigų specialistams, socialiniams darbuotojams ir kitiems asmenims, kurie dirba su nepilnamečiais.

Pirmoje renginio dalyje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Roberta Jakumienė supažindino su  nepilnamečių administracinių nusižengimų nagrinėjimo tvarka Plungės rajono savivaldybėje. Plungės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Karalienė kalbėjo apie paauglių nusikalstamumo psichologines priežastis  ir prevencijos galimybes. Netradicinį ugdymą, užkertant kelią nepilnamečių nusikalstamumui, pristatė Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas. Gruzdžių socializacijos centro vyr. socialinė pedagogė Indrė Valančienė kalbėjo apie centro veiklą, darbo metodus ir pasiektus rezultatus. Pranešėja pakvietė visus dalyvius virtualiai pakeliauti po centro patalpas ir lauko teritoriją. Pirmos renginio dalies pabaigoje Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė Giedrė Bubelienė skaitė pranešimą apie vykdomas ir numatytas prevencines programas, skirtas žalingų įpročių ir smurto prevencijai. Renginio vadovė Roberta Jakumienė kvietė konferencijos dalyvius ne tik dalytis patirtimi, bet aktyviai diskutuoti rūpimais klausimais.

Antroje renginio dalyje buvo kalbama apie nepilnamečių resocializacijos vykdymo problemas. Šia tema pranešimą skaitė Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus specialistė Sigutė Šakinienė. Apie apsauginių veiksnių svarbą linkusiems nusikalsti paaugliams ir veiksmingas priemones darbe su paaugliais paskaitą ir praktinius užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto lektorius ir Vėliučionių vaikų socializacijos centro psichologas Myklolas Baltrūnas.

Konferencijos pabaigoje dalyviai padėkojo pranešėjams už suteiktas žinias, kurios bus naudingos jų profesinėje veikloje. 

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.