Vykdomas projektas „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus, AttractiveFORyou“, kuris pagerins turizmo plėtrą pasienio regionuose

2017-06-28Vykdomas projektas „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus, AttractiveFORyou“ Nr. LLI-211, kuris pagerins turizmo plėtrą pasienio regionuose

Plungės rajono savivaldybės administracija kartu su Latvijos Koknesės ir Jakabpils savivaldybėmis bei Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų centru įgyvendina projektą „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus, AttractiveFORyou“ Nr. LLI-211.

Įrodyta, kad vietovėms, nutolusioms nuo sostinės daugiau negu valanda kelio, reikia daugiau resursų, žinių ir gebėjimų pritraukti lankytojus praleisti jose daugiau negu vieną dieną. Kiekvienas iš projekto partnerių susiduria su šia problema. Turizmo rinkoje vienos vietovės pasiūlymas nėra konkurencingas, todėl kone vienintelė galimybė plėtoti turistines vietoves yra sujungti išteklius. Dėl šios priežasties yra kuriama partnerystė.

Projekto tikslas – didinti Latvijos ir Lietuvos miestų patrauklumą ir konkurencingumą, gerinant esančią turizmo infrastruktūrą ir paslaugas, didinti žinomumą skleidžiant informaciją tarp potencialių lankytojų apie jungtinius, teminius abiejose sienos pusėse esančius turistinius maršrutus. Projekto vykdymo metu bus pasiekti rezultatai: du jungtiniai turistiniai maršrutai, sukurti remiantis aktyvaus ir gastronominio turistinių maršrutų pagrindu; keturi gera įranga aprūpinti ir atnaujinti savivaldybių turizmo informacijos centrai; suorganizuotos mokomosios kelionės, kurios suteiks galimybę pasienio regiono turizmo specialistams susipažinti su partnerių gerąja patirtimi; numatytos dvi informacinės kelionės turizmo operatoriams ir žiniasklaidos atstovams, taip pat bus paruoštas ir išleistas mokymų vadovas gidams bei interaktyvūs virtualūs turai.

Projekto tikslinėse grupėse dalyvaus vietiniai ir užsienio turistai, potencialūs turistinių maršrutų ir objektų lankytojai, žiniasklaidos ir vietos savivaldos atstovai. Reklamuodami patrauklias turistines paslaugas, produktus ir infrastruktūrą, tikimės sukurti partnerystės modelį, kuris pagerins turizmo plėtrą pasienio regionuose.

Bendras projekto biudžetas – 471 234,47 eurai, iš kurių Europos regioninio plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) skirtos lėšos – 400 549,29 eurai, projekto partnerių lėšos – 70 685,18 eurai.

Plungės rajono savivaldybės administracijai tenkanti projekto lėšų suma – 169 568 eurai, iš jų Europos regioninio plėtros fondo parama – 144 132,80 eurai.

Projekto pradžia:  2017-04-01

Projekto pabaiga: 2018-12-31 

Nuorodos:

2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos interneto svetainė www.latlit.eu

Oficiali Europos Sąjungos interneto svetainė www.europa.eu

 

Informaciją rengė Projekto koordinatorė Audronė Aužbikavičiūtė


Už šio straipsnio turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.