Vokalistų pergalės Italijoje

2017-07-20

Birželio 23 – liepos 3 dienomis didelis būrys Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Dainavimo skyriaus jaunimo kartu su mokytojomis metodininkėmis Irena Bakanauskiene ir Lina Balbošioviene keliavo į saulėtą Italiją, kur Pesaro mieste vyko III tarptautinis konkursas – festivalis GRAND FESTIVAL. Autobusu įveikę 2 200  km per Lenkiją, Čekiją, Austriją, pasiekė kurortinį  Pesaro miestą, kuriame gimė ir garsusis italų kompozitorius G. Rossini.

 

       Koncertų organizacija iš Minsko „Volna idej“ jau trečią kartą organizavo tokį renginį Pesare. Mokyklos dainininkai dalyvavo daugiažanriniame festivalyje – konkurse, į kurį suvažiavo šokėjai, dainininkai ir instrumentalistai iš 7 valstybių:  Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Izraelio, Italijos ir Lietuvos.  

 

       Penkias dienas vykusiame renginyje vokalo konkurse dalyvavo mokyklos vokalinė grupė „Drugys“ (mokyt. L. Balbošiovienė), solistės Rasa Gadliauskaitė (mokyt. L. Balbošiovienė), Kornelija Uselytė, Livija Šiaudvirtaitė ir Sandra Jokubauskaitė (mokyt. Irena Bakanauskienė) ir jaunių choras, vadovaujamas I. Bakanauskienės (chormeisterė ir koncertmeisterė L. Balbošiovienė). Komisija buvo sužavėta meno mokyklos jaunimu ir dosniai apdovanojo prizinėmis vietomis: ansamblis „Drugys“ pelnė 2 vietą 10-12 m. amžiaus grupėje, visos solistės – Kornelija, Sandra, Livija ir Rasa – laimėjo 1-ąsias vietas. Rasa Gadliauskaitė pelnė net  dvi pirmas vietas, nes dainavo estrados ir džiazo nominacijose, o Livija Šiaudvirtaitė buvo apdovanota specialia nominacija – „Festivalio balsas“. Jaunių choras taip pat laimėjo pirmą vietą ir papildomai buvo apdovanotas 200 eurų sertifikatu rudenį Budapešte vyksiančiam festivaliui – konkursui. Iškilmingą GALA koncertą ir apdovanojimų ceremoniją tiesiogiai transliavo „Youtube“ kanalas. Gražus ir šiltas renginys sujaudino visus žiūrovus bei tėvelius, stebinčius tiesioginę transliaciją.

 

       Apie 95 tūkst. gyventojų turinčiame kurortiniame mieste  prie Adrijos jūros apsistojęs dainuojantis mokyklos jaunimas  puikiai leido laiką. Organizatoriai suteikė galimybę visiems dalyviams pasimokyti italų kalbos, profesionalūs šokėjai mokė šokio pagal festivalio himną, vyko jaunimo diskotekos Rocca Costanzza pilyje, vandens aerobika viešbučio „Embassy“ baseine. Oras buvo nuostabus – karšta saulė, šiltas (nors ir labai sūrus) jūros vanduo, ekskursijos po Pesaro ir  Urbino miestus, San Marino Respubliką ir Riminio pramogų parką „Italija miniatūroje“ paliko neišdildomų įspūdžių.

 

        Už galimybę pabuvoti Italijoje jaunimas dėkingas mokytojoms, tėveliams, lydėjusioms mamoms, rėmėjams, savo  mokyklai ir visiems prisidėjusiems prie kelionės organizavimo.

 

 

 

   Meno mokyklos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.