Vizito Rumunijoje metu – tarptautinio projekto veiklos

2019-05-22

Gegužės 13-18 dienomis Roman mieste, Rumunijoje, vyko „Erasmus+“ tarptautinio projekto ,,Hooked on Mathematics‘‘ partnerių iš Belgijos, Bulgarijos, Italijos, Rumunijos, Turkijos ir, žinoma, projekto koordinatorės Lietuvos, mokymo (-si) veiklos ir gebėjimų ugdymo praktikumai. Plungės „Saulės“ gimnazijai atstovavo pirmokės gimnazistės Odeta Vilkaitė, Živilė Jakomaitė ir Rolanda Mingėlaitė bei mokytojos Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo teorinėse ir praktinėse veiklose, kurios buvo orientuotos į IT taikymą matematikos ir kitų dalykų integravimui: tikybos, taikomosios ekonomikos, biologijos, fizikos, geografijos, muzikos, dailės. Deklamuoti eilėraščiai apie matematiką anglų ir gimtosiomis kalbomis, daryti pranešimai apie šalių partnerių žymius matematikus, pristatyta kiekvienos šalies matematikos istorija ir šio dalyko mokymo programa. Iš Colegiul Tehnic ,,Petru Poni“ mokyklos veiklos kėlėsi į Roman miesto savivaldybę, Gamtos mokslų, Istorijos muziejus, Iasi universiteto Technikos fakulteto Mechatronikos ir robotikos  katedrą, kur kuriami bei išbandomi mobilieji ir pramoniniai robotai, verslo kompanijų užsakymu matuojamas įvairaus pobūdžio triukšmas. Ortodoksų  bažnyčių ir vienuolynų erdvėse, Viduramžių Moldovos Neamt pilyje – tvirtovėje, Karpatų kalnuose buvo ieškota geometrinių formų, simetrijos, surinkta informacija apdorojama ir pateikiami matematiniai skaičiavimai.

Gražiai sutikti ir iškilmingai palydėti supratome, kad savaitė Rumunijoje pralėkė kaip vėjas, palikdama įvairiapusį ir gilų matematikos pažinimą, kultūrinę, socialinę, emocinę pagavą, vis stiprėjantį bendrystės ryšį tarp partnerių šalių ir viltingą naujo susitikimo iššūkį Belgijoje.

Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.